P-Programowanie

13 sprawdzonych tematów na bloga

Ostatania modyfikacja: 9 września 2013, kategoria: Blogowanie

Lista przykładowych tematów na bloga, które na pewno wypalą. Te sprawdzone tematy pomogą Ci wybrać dział najlepszy dla Ciebie. Czasem ciężko jest na coś wpaść, a gdy zobaczysz wskazówkę, zdziwisz się dlaczego nie pomyślałeś o tym wcześniej. Przygotowane przeze mnie tematy wydają mi się najlepszymi i obecnie najbardziej przyszłościowymi.

Być może zastanawiasz się, jaki jest sens korzystania z listy popularnych tematów skoro artykuł czytają setki osób i taki blog nie wniesie do internetu nic nowego. Otóż popularność bloga zależy tylko i wyłącznie od Twojego wkładu w jego redagowanie. Jest wiele blogów piszących o tych samych tematach, jednak można je podzielić na pozytywne i negatywne. Jeżeli włożysz wiele pracy w rozwój bloga, masz szanse wybić się na szczyt.

Lista popularnych tematów może pomóc Ci w wyborze. Starałem się unikać tematów skazanych na niepowodzenie. Brak sukcesu poszczególnych tematów jest spowodowany faktem że albo są nudne albo mało osób w Polsce się nimi interesuje. Przykłady kiepskich tematów to np: książki, wiersze, programowanie, filmy, sport. Choć niektóre z nich mogą wydawać Ci się dobre, to jednak blogi o takiej tematyce mają raczej mało czytelników. Ciężko się przebić i pokonać serwisy dominujące.

Oczywiście nie musisz się ze mną zgadzać i oczywiście takie blogi będą miały pewną ilość czytelników. Niestety w końcu dojdziesz do granicy, kiedy nowi czytelnicy nie będą się pojawiać, wykres statystyk odwiedzin utknie w martwym punkcie i nie będzie chciał ruszyć w górę.

Użytkownik robert napisał:

05 października 2013


Całkiem dobry artykuł, w większości zgadzam się z Twoją opinią, tyle że uważam że jak ktoś potrafi pisać to i blog o gwoździach będzie poczytny ;)

Użytkownik Dominik napisał:

06 grudnia 2013


A ja jeszcze dodam, że temat dzieci jest bardzo uniwersalny bo dzieci zawsze będą się rodzić, rosnąć itd.

Pozdrawiam

Użytkownik Magda napisał:

29 września 2014


fajny artykuł – właśnie podsunąłeś mi pomysł!! Dziękuje

Użytkownik Daxi napisał:

13 lutego 2015


Zastanawiam się czy jest coś takiego jak „zarabiający blog”? jeśli tak to myślę że takich zarabiających jest bardzo niewiele. I jeszcze jedno zarabiający tzn. ? 59 zł rocznie? a gdzie koszt domeny, hostingu? Teraz w tym „biznesie” jest o zarabianie bardzo ciężko.

Użytkownik Maksimilion napisał:

08 sierpnia 2016


Gdy widzę post o zarabianiu na blogu, to myślę, po co zakładać bloga jeśli naszym głównym celem jest zarabianie. Takie blogi zazwyczaj nie mają siły przebicia, bo ludzie nie robią tego z pasji a tylko z nastawienia na zarabianie. Moje zdanie jest takie, jeśli nie kochasz blogować, nie wyrażasz siebie poprzez bloga, a tworzysz go tylko po to, by na nim zarabiać, to od razu daj sobie spokój. A powtarzanie ciągle tematów, które pojawiają się na większości blogów, staje się nudne. Jeśli nie masz pomysłu na bloga, po prostu go nie zakładaj. Wiem, co mówię, bo w sieci aktualnie działają dwa moje blogi. Pozdrawiam, Makimilion :)

Użytkownik trofeaPS4 napisał:

10 stycznia 2017


Pozwolę nie zgodzić z przedmówcą. I nie moim celem jest pisanie o tym, że zarabianie na blogu jest fajne i wszyscy robią to ku temu.
W mojej ocenie, pisanie o grach, o PS4 i przede wszystkich o trofeach to połączenie hobby na który poświęcam czas wolny, jak również to, że interesuję się mediami, internetem, wpływem użytkoników, blogowaniem itd.

Pisanie o trofeach pozwala mi zapoznać się z grupą docelową, do której również należę.
A te słynne zarobki ? no właśnie, przemilczmy – nie o to tu chodzi.

Zachęcam Cię do zostawienia komentarza!

Ilość znaków: 0