P-Programowanie

Strona responsywna

14 sierpnia 2014, kategoria: Html & Css

Strony responsywne są nowością jeżeli chodzi o strony przeznaczone dla urządzeń mobilnych. Tworzenie stron określonych mianem responsywnych daje nam bardzo dużą elastyczność i wiele możliwości. Strony responsywne same dostosowują się do rozdzielczości urządzenia, na którym są przeglądane, niezależnie czy jest to PC, urządzenie mobilne czy telewizor.

Czytaj więcej >>

Strona przystosowana dla niewidomych

15 grudnia 2013, kategoria: Html & Css

Niezależnie od tego czy posiadasz małego bloga, średniej wielkości stronę internetową czy prowadzisz stronę dla jakiejś firmy, powinieneś zatroszczyć się aby była dostępna dla jak największego grona odbiorców. Prowadząc źle zaprojektowany serwis musisz mieć świadomość, że tracisz pewną ilość potencjalnych odbiorców i czytelników.

Czytaj więcej >>

Mobilna wersja strony na telefon

8 sierpnia 2013, kategoria: Html & Css

Prowadzisz stronę lub bloga? Powinieneś rozważyć wprowadzenie mobilnej wersji strony. W dzisiejszych czasach strona przystosowana do telefonów komórkowych to absolutna podstawa każdego serwisu. Stworzenie strony mobilnej jest prostym zabiegiem, z którym każdy może sobie poradzić.

Czytaj więcej >>

Podstawy arkusza stylów CSS

2 sierpnia 2012, kategoria: Html & Css

cssss Język CSS został opracowany przez organizację W3C do prezentowania elementów języka HTML w różnych formach. Arkusz stylów CSS jest obecnie dołączony do każdej witryny znajdującej się w internecie. Arkusz stylów to zbiór określonych reguł odpowiedzialnych za wygląd strony. Dzięki takiemu rozwiązaniu dokumenty są łatwiejsze do modyfikacji a sam kod HTML zajmuje mało miejsca. CSS jest bardzo łatwy do opanowania, wystarczy poznać kilka podstawowych dyrektyw.

Czytaj więcej >>

Sprites – szybsze ładowanie obrazków

27 lipca 2012, kategoria: Html & Css

Sprites (ang.) to małe obrazki używane na stronach. Mogą to być ikony menu, detale ozdobne i wszelkie inne małe elementy graficzne, często wykorzystywane z atrybutem hover. Używanie CSS Sprites polega na zastąpieniu kilku obrazków jednym. Sprites są używane we wszystkich dużych serwisach.

Czytaj więcej >>