pprogramowanie;

Zwięźle na temat programowania

rss

Matura z informatyki a zostanie programistą

25 lutego 2021, kategoria: Matura
matura-z-informatyki-zostanie-programista

Być może wielu z was zastanawia się nad byciem programistą. Czy matura jest przydatna aby dostać się do tego zawodu? Czy studia są niezbędne aby pracować jako programista? Zachęcam do przeczytania tego artykułu, w którym postaram się nieco rozjaśnić jak matura z informatyki ma się do programowania.

Jakie studia po maturze z informatyki?

10 lipca 2020, kategoria: Matura
jakie-studia-po-maturze-z-informatyki

Jeżeli czeka Cię matura z informatyki na pewno zastanawiasz się co później? Na jakie studia można się dostać po maturze z informatyki? Jest to bardzo ważny wybór, który może kosztować Cię masę straconego czasu. Potencjalna zmiana kierunku studiów oznacza minimum rok przerwy w nauce.

Jak przygotować się do matury z informatyki?

2 marca 2020, kategoria: Matura
jak-przygotowac-sie-do-matury-z-informatyki

Już za kilka miesięcy odbędzie się egzamin maturalny z informatyki. Czy zacząłeś już naukę? Dobre wyniki z egzaminu można osiągnąć poprzez odpowiednie przygotowanie do egzaminu. Matura z informatyki nie jest ciężka do zdania w granicach 30%. Jeżeli jednak zależy Ci na dobrym wyniku, czeka Cię mnóstwo pracy, której nie warto odkładać!

Jak wygląda matura z informatyki?

1 stycznia 2020, kategoria: Matura
jak-wyglada-matura-z-informatyki

Kształcenie się w kierunku informatyki jest dobrą inwestycją. Jest to zawód przyszłościowy, który ciągle się rozwija. Istnieje wiele dziedzin informatyki, na pewno z wieloma spotkałeś się już w szkole średniej lub w domu. Do najpopularniejszych należą: grafika komputerowa, zarządzanie sieciami, programowanie oraz zarządzanie bazami danych. Jeżeli nie chcesz wiązać swojej przyszłości z informatyką, mimo wszystko dobrym pomysłem jest zadawanie informatyki na egzaminie maturalnym.