Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/hdo01/domains/p-programowanie.pl/public_html/wp-content/themes/pprogramowanie/single.php on line 6

Połączenie z bazą danych

Ostatania modyfikacja: 9 sierpnia 2014, kategoria: Mysql

mysqlSerwer MySQL działa standardowo na porcie 3306. Łączymy się z nim używając odpowiedniej wbudowanej funkcji. Argumentami funkcji są dane autoryzacyjne oraz adres serwera. W szczególnych przypadkach można podać inny port niż standardowy wpisując go po dwukropku w nazwie hosta serwera. Funkcja zwraca identyfikator połączenia. Możemy jednak pominąć ten krok.

$sql = mysql_connect ('host.pl', 'uzytkownik', 'haslo');

Wybór bazy danych

Jesteśmy połączeni z serwerem naszej bazy danych. Teraz wystarczy wybrać jedną z dostępnych baz danych. Służy do tego funkcja mysql_select_db. Nie jest ona skomplikowana i jej jedynym argumentem jest nazwa bazy.

mysql_select_db('baza1');

Zamknięcie połączenia

Po nawiązaniu połączenia i wykonaniu wymaganych operacji na bazie danych, należy zamknąć połączenie. Jeżeli zapomnimy o tym ważnym kroku, po kilku odświeżeniach strony wyskoczy nam błąd ‚mysql: too many connections‚. Zamykając połączenie należy podać jego identyfikator. Jeżeli mamy tylko jedno połączenie wtedy nie jest to konieczne.

Użytkownik Karol napisał:


Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Co o nim sądzisz?

Zachęcam Cię do zostawienia komentarza!

Ilość znaków: 0