Własna domena na blogspot blogger

Ostatania modyfikacja: 13 maja 2019, kategoria: Strony internetowe

Własna polska domena pasuje do każdego bloga niczym wisienka na torcie. Podpięcie własnej domeny do bloga blogspot to bardzo prosty i szybki zabieg. Na własną domenę najlepiej zdecydować się jak najszybciej, dzięki temu unikniemy problemów związanych ze zmianą domeny na istniejącym już blogu.

Informacje o blogach blogspot

Firma Google umożliwia zakładanie darmowych blogów w usłudze Blogger. W takim wypadku nie płacimy ani za hosting ani za domenę. Niestety taki darmowy blog dostępny jest pod nazwą subdomeny adresu blogspot.com. Format adresu URL przykładowego bloga na blogspocie jest następujący: http://www.blog.blogspot.com.

Nie rozwodząc się na temat Bloggera, przeczytaj dlaczego warto pozbyć się domeny domyślnej i „przejść na swoje”.

Dlaczego warto mieć własną domenę?

W swoim innym artykule pisałem jak wybrać dobrą domenę. Po co właściwie to robić? Domena jest najważniejszym elementem Twojego bloga, nie ważne czy prowadzisz go za darmo w usłudze Blogger czy wykupiłeś własny hosting. Domena to marka, którą promujesz miesiącami i latami, to cała wartość Twojego bloga.

W blogu można z dnia na dzień zmienić wszystko: hosting, wygląd, szablon czy nawet autora/właściciela. Możesz także zmienić tematykę choć taką decyzję trzeba mocno przemyśleć – wiąże się z nią szereg następstw. Domena jest elementem, którego zmieniać absolutnie nie wolno. Dlaczego? Zmieniając domenę bloga, tak na prawdę go tracisz. Tracisz unikalny adres, czytelników oraz pozycję w wyszukiwarce, którą zdobywasz latami.

Możesz zmienić domenę tylko w jednym wypadku, jeżeli przechodzisz z adresu blogspot.com na własną domenę .pl. Prowadząc bloga w usłudze Blogger nie posiadając własnej domeny, w teorii jesteś jego właścicielem ale w praktyce nie masz nad blogiem żadnej kontroli. Właściwie to masz taką kontrolę, na jaką pozwolą Ci programiści Bloggera udostępniając poszczególne opcje.

Po przejściu na własną domenę możesz robić co chcesz, nie wiążą Cię żadne umowy, regulaminy i zobowiązania. Z dnia na dzień będziesz mógł wykupić hosting u innej firmy, przenieść na niego zawartość bloga i przepiąć domenę na nowy blog. Czytelnicy nawet nie zauważą zmiany, ponieważ domena się nie zmieni.

Korzystając z adresu blogspot.com nie dość, że blog nie jest Twój, to nie możesz go sprzedać. Twoja praca włożona w bloga promuje usługę Blogger ale nie tworzy Twojej własnej marki.

Jakie konsekwencje ma zmiana domeny blogspot?

Blogi Blogger umożliwiają podpięcie własnej domeny w ustawieniach. Jeżeli dopiero zakładasz bloga, polecam Ci bardzo od razu zainwestować w domenę .pl.

Jeżeli prowadzisz bloga blogspot już od dłuższego czasu, podpięcie domeny .pl zapewne z początku odbije się na statystykach. Czytelnicy będą musieli zapisać i zapamiętać nowy adres, będziesz musiał także odbudować pozycję bloga w wyszukiwarce.

Bardzo ważne jest aby stare linki do artykułów prowadziły na adres nowego bloga zgodnie z tą samą hierarchią. Przykładowo adres www.blog.blogspot.com/sport/siatkowka/ musi automatycznie przekierowywać na adres www.blog.pl/sport/siatkowka/. Przekierowanie to nosi nazwę przekierowania 301. Ułatwia to „przekazanie siły” poprzedniego adresu na nowy adres. Pocieszę Cię faktem, że Blogger załatwi za Ciebie przekierowania 301 automatycznie.

Dlatego też w żaden sposób nie kombinuj jeżeli chodzi o dostępność bloga pod dwoma adresami. Wielu ludziom to nie odpowiada, natomiast jest to normalne. Przez pewien czas Twój blog będzie dostępny pod dwoma adresami, jednak stary adres za każdym razem będzie przekierowywał na swój nowy odpowiednik.

Gdzie i za ile kupić domenę?

Bezdyskusyjnie domenę zawsze zamawiamy w firmie ovh.pl. Posiada ona najniższe ceny i najlepsze promocje. Dodatkowo zapewnia niezmiernie wysoką jakość prowadzonych usług, tzn. domena będzie dostępna przez większość czasu. W firmach gorszej jakości serwery DNS czasem się wysypują, skutkiem czego jest np. brak możliwości wejścia na bloga przez 1-2 godziny (najczęściej w nocy).

Kolejnym plusem firmy ovh.pl jest to, że zapewnia ona dostęp do Strefy DNS. Dzięki temu będziesz w stanie modyfikować pola DNS co jest niezbędne w podpięciu domeny .pl do blogspot.com. Jeżeli wybierzesz inną firmę (szczególnie problematyczne Polskie firmy) bądź przygotowany na batalię i kontakty z administracją w celu uzyskania pomocy. Wiele Polskich firm nie może doścignąć standardów światowych i ogranicza klientów za wszelką cenę np. zabraniając transferu domen lub umożliwiając zmianę adresu DNS domeny bez możliwości modyfikowania pól DNS. W takim wypadku możliwe jest podpięcie domeny do własnego hostingu ale nie do bloga blogger.

Koszt własnej domeny to około 10zł w chwili rejestracji na cały rok, a przez kolejne lata około 50zł w celu odnowienia domeny (przedłużenia jej ważności). I tutaj uwaga na Polskie firmy: niech Cię nie skuszą ich promocje w stylu domena za 1zł. Później zapłacisz za odnowienie 120zł i odrobią sobie na Tobie promocję razy kilka.

Uwaga! Kupując domenę, która będzie podpięta do bloga na Bloggerze, wybierz domenę bez polskich znaków. Są one przez Blogger nieobsługiwane. Przy próbie dodania pojawi się komunikat: Błąd 12, żądana domena jest nieprawidłowa.

Aktualizacja maj 2019:
Poniżej przygotowałem zestawienie firm, w których można zamówić własną domenę. W zestawieniu uwzględniłem dostępne promocje. Wszystkie informacje dotyczą wyłącznie domen .pl, ponieważ inne mogą być znacznie tańsze lub droższe. Kolejność jest przypadkowa.

Firma Rejestracja (pierwszy rok) Odnowienie (każdy kolejny rok) Koszt po 5 latach
ovh.pl 9,89 zł 49,99 zł 210 zł
linuxpl.com 14,76 zł 97,17 zł 403 zł
nazwa.pl 9,99 zł 123,00 zł 501 zł
az.pl 12,18 zł 123,00 zł 504 zł
domeny.pl 12,24 zł 122,99 zł 504 zł
home.pl 12,18 zł 123,00 zł 504 zł

Jak kupić domenę?

Proces kupna domeny jest prosty. Wchodzimy na stronę, na której chcemy dokonać kupna domeny. Niezbędnym krokiem jest rejestracja. Po ukończeniu rejestracji musimy odnaleźć wyszukiwarkę dostępności domen. Każdy serwis sprzedający domeny posiada taką na swojej stronie głównej.

Na potrzeby tego artykułu wykupię domenę muminkowa-dolina.pl. Wpisuję jej nazwę w wyszukiwarkę na stronie ovh.pl:

Jeżeli domena jest dostępna możemy ją zamówić klikając w odnośnik zamów. Kolejnym krokiem jest akceptacja regulaminu oraz przypisanie domyślnych adresów DNS domeny. Jeżeli chcesz połączyć domenę z hostingiem wtedy wpisujesz w pola DNS adresy DNS swojego hostingu. Jeżeli chcesz wykorzystać domenę na blogspocie wtedy zostawiasz DNS domyślne (nic nie zmieniasz), nie będą nas one interesowały. Ostatnim krokiem jest opłacenie domeny za pomocą przelewu bankowego, pocztowego lub serwisów typu PayPal. Po zaksięgowaniu opłaty, po zalogowaniu na nasze konto będziemy w stanie zarządzać zakupioną domeną.

Jeżeli po drodze będziesz pytany o wybór własnych serwerów DNS lub zaproponują Ci dodatkowe promocje – nic nie wybieraj. Kup tylko domenę, bez hostingu, bez dodatków, z domyślnymi serwerami DNS (obojętnie jakimi).

Własna domena blogspot

Na potrzeby artykułu stworzyłem sobie testowego bloga na blogspocie o adresie muminkowa-dolinka.blogspot.com oraz wykupiłem domenę muminkowa-dolina.pl w serwisie ovh.pl. Moim celem jest podpięcie domeny do bloga na Bloggerze. Zauważ, że różnią się nazwą (dolina/dolinka) i nie ma to żadnego znaczenia.

Ustawienie domeny w blogspot

Pierwszym krokiem jest zalogowanie się do panelu zarządzania blogiem. Przechodzimy do zakładki Ustawienia > podstawowe:

domena blogspot

Klikamy w pozycję Ustaw dla swojego bloga URL uzyskany od innej firmy. Będziemy wtedy w stanie wpisać własną unikalną domenę, którą kupiliśmy w ovh.pl. Nie zapomnij wpisać przedrostka WWW. Po wpisaniu danych kliknij przycisk Zapisz.

Wyświetli się informacja z błędem: Nie mogliśmy zweryfikować Twoich uprawnień do tej domeny. Błąd 12. Jest to efekt pożądany. Oprócz wpisania nazwy domeny należy także udowodnić, że to właśnie Ty jesteś jej właścicielem.

W celu udowodnienia, że Ty jesteś właścicielem domeny i masz do niej dostęp należy dodać odpowiednie rekordy CNAME w panelu zarządzania domeną, czyli na ovh.pl. Nie zamykaj strony z błędem, ponieważ będziesz musiał skopiować dwa kody podkreślone na rysunku wyżej. Kody dla każdego użytkownika są unikatowe.

Logujemy się do naszego panelu na ovh.pl. Po zalogowaniu kliknij w menu po lewej nazwę swojej domeny aby nią zarządzać. Przejdź do zakładki Strefa DNS.

Twoim oczom ukazała się tabela rekordów DNS. Jest to konfiguracja Twojej domeny. Tutaj dodając odpowiednie wpisy możesz podpiąć domenę do innego hostingu a także do bloga blogspot. Proponuję nie zmieniać istniejących ustawień, dopiszemy tylko swoje wymagane.

Jeżeli coś pójdzie nie tak, gdzieś na tej samej stronie widoczny jest przycisk zresetuj strefę DNS. Jeżeli totalnie pomieszasz, możesz za jego pomocą przywrócić ustawienia domyślne.

Usuwanie niepotrzebnych wpisów A, CNAME oraz TXT

Zanim wprowadzisz własne ustawienia domeny, sprawdź czy w tabeli nie znajduje się jakiś wpis typu A lub CNAME – trzeba je usunąć. Ale uwaga! Wpis A będzie jeden, więc sprawa jest prosta. Wpisów CNAME będzie dużo. Usuwamy tylko ten, który wskazuje bezpośrednio adres naszej domeny. Resztę wpisów CNAME (z różnymi przedrostami w adresie) zostawiamy w spokoju.

U mnie kasuję następujące wpisy (oznaczone na czerwono):

Po usunięciu zbędnych wpisów A oraz CNAME należy usunąć wszystkie wpisy typu TXT widoczne w tabelce. Przeważnie jest ich domyślnie około 3.

Dodawanie 4 własnych wpisów A

Na tym etapie, musimy wprowadzić do tabeli wpisów DNS 4 własne pozycje. Będą to cztery wpisy typu A z następującymi wartościami:

 • subdomena: puste, TTL: domyślnie, adres docelowy: 216.239.32.21
 • subdomena: puste, TTL: domyślnie, adres docelowy: 216.239.34.21
 • subdomena: puste, TTL: domyślnie, adres docelowy: 216.239.36.21
 • subdomena: puste, TTL: domyślnie, adres docelowy: 216.239.38.21

Odszukaj na stronie przycisku dodaj wpis. Jest zlokalizowany po prawej stronie tabeli:

Dodajemy pierwszy z czterech adresów dla wpisów typ A, czyli adres 216.239.32.21. Pole subdomeny zostaje puste. Wygląda to następująco:

Pierwszy z 4 wpisów został dodany. Pozostało Ci dodać jeszcze 3 wpisy A. Operację wykonuje się tak samo jak w poprzednim kroku, zmienia się tylko adres docelowy.

Dodanie 2 własnych wpisów CNAME

Na tym etapie musimy dodać do tabeli wpisów DNS 2 własne pozycje. Będą to dwa wpisy typu CNAME z następującymi wartościami:

 • subdomena: www, TTL: domyślnie, adres docelowy: ghs.google.com.
 • subdomena: ogc4mljs5yqd, TTL: domyślnie, adres docelowy: gv-boihk4zvcw5iww.dv.googlehosted.com.

Ponownie posłuż się przyciskiem dodaj wpis. Pamiętaj, że wartości są u Ciebie inne niż u mnie, musisz je skopiować z bloggera. Na końcu każdego adresu docelowego we wpisach CNAME znajduje się kropka. Nie można jej pominąć!

Dodanie pierwszego wpisu wygląda następująco:

A tak wygląda dodanie drugiego:

Podsumowanie zmian tabeli DNS

Przed przystąpieniem do modyfikacji usunęliśmy jeden wpis A oraz jeden wpis CNAME. Usunęliśmy także wszystkie wpisy TXT. Dodaliśmy cztery wpisy typu A oraz dwa wpisy typu CNAME.

Tabelka po wszystkich zmianach powinna zawierać następujące pozycje:

Wróć do panelu administracyjnego Bloggera i kliknij przycisk Zapisz. Znajduje się on w miejscu gdzie wyświetlony jest błąd. Po kliknięciu przycisku Zapisz i poprawnym wykonaniu powyższych kroków, błąd 12 powinien zniknąć.

Uwaga! Jeżeli błąd 12 nie znika i nie da się zapisać zmian to nie przejmuj się i odczekaj około 24h. Proces tzw. propagowania nowych adresów DNS trwa dość długo, w ekstremalnych przypadkach zajmuje nawet do 48h.

Od teraz głównym adresem mojego bloga jest nowy adres domeny czyli muminkowa-dolina.pl. W panelu Bloggera wygląda to następująco:

Po wpisaniu adres www.muminkowa-dolina.pl użytkownik zostaje przekierowany na bloga blogspot, więc wszystko się udało. Zalecam Ci przeczytanie kolejnego akapitu, dzięki któremu Twój blog będzie dostępny także pod adresem bez przedrostka WWW.

Uwaga! Jeżeli zmiany na bloggerze zostały poprawnie zapisane, a Ty nie możesz wejść na swojego bloga przez adres nowej domeny to jest to spowodowane nie odświeżeniem adresów DNS na Twoim komputerze. Wyjściem z tej sytuacji jest ponowne odczekanie około 24h. Jeżeli zależy Ci na czasie, możesz przyśpieszyć proces. W tym celu uruchom w Windowsie program cmd.exe (wyszukując go w pasku startu lub naciskając kombinację klawiszy windows+R i wpisując cmd. W czarnym okienku wpisujemy polecenie ipconfig /flushdns. Po tym zabiegu lokalny DNS komputera powinien zostać odświeżony.

Sprawdzanie poprawności tabeli DNS

Z powodu licznych wiadomości dotyczących poprawności wpisów w tabeli DNS, zamieszczam poniżej prostą funkcję służącą do sprawdzania wpisów w tabeli DNS.

Wypełnij odpowiednie pola a następnie wklej całą zawartość tabeli, która znajduje się w Twoim panelu domeny. Nie przepisuj danych ręcznie! Zaznacz wszystkie wiersze i kolumny w tabeli myszką, tak jakbyś zaznaczał tekst. Następnie skopiuj i wklej do pola tekstowego poniżej:

Adres Twojej domeny:
Krótszy ID:
Dłuższy ID:
Treść tabeli DNS:

Błąd 404 podczas wpisania adresu bloga

Czasem może się zdarzyć, że podczas wpisywania adresu bloga wyskakuje Ci Error 404. Sugeruje on, że strona nie została odnaleziona:

blogspot domena error 404

Zapewne jest to spowodowane wpisywanie adresu z przedrostkiem WWW lub bez niego. Pamiętaj, że adres http://www.muminkowa-dolina.pl a adres http://muminkowa-dolina.pl to dwa zupełnie różne adresy. Spróbuj wejść na swoje bloga używając najpierw adresu z przedrostkiem http://www a później używając tylko http://.

Aby blog był dostępny pod obydwoma adresami, zaloguj się do swojego panelu zarządzania blogiem na Bloggerze. Przejdź do menu Ustawienia > Podstawowe.

W okienku które się pokaże, zaznacz opcję: Przekierowanie z domeny xxx.pl do domeny www.xxx.pl. Zapisz zmiany.

Po tym zabiegu Twój blog powinien być dostępny pod obydwoma adresami, zarówno z WWW jak i bez. Jeden z adresów będzie automatycznym przekierowaniem.

Podsumowanie

Kilka prostych kroków, kilka godzin zabawy i 12zł zapewni Twojemu blogowi na blogspocie własną unikalną domenę .pl. Jeżeli coś w artykule jest niejasne zapoznaj się z poniższymi uwagami lub opisz problem w komentarzu.

 • do tabeli wpisów DNS wymagane jest dodanie 4 wpisów typu A oraz 2 wpisów typu CNAME
 • w tabeli wpisów DNS nie może być żadnych wpisów TXT
 • jeżeli źle zedytowałeś tabelę wpisów DNS to zresetuj ją do ustawień domyślnych i przeprowadź konfigurację jeszcze raz
 • jeżeli na bloggerze nie da się zapisać ustawień i błąd 12 nie znika, to wyłącz komputer i odczekaj spokojnie od 4-48h
 • jeżeli po zapisaniu wszystkich ustawień strona jest niedostępna, sprawdź zarówno wariant z www oraz bez www
 • jeżęli po zapisaniu wszystkich ustawień strona jest niedostępna, poczekaj od 1-12h na odświeżenie adresów DNS komputera, lub zrób to ręcznie poleceniem cmd -> ipconfig /flushdns
 • polecam skorzystać z funkcji sprawdzania poprawności tabeli DNS (jest w akapicie wyżej). Jeżeli znajdzie błędy, to konfigurację trzeba poprawić, na pewno nie domena nie zacznie działać

Uważam, że gra z podpinaniem własnej domeny jest warta świeczki. Po pewnym czasie, gdy cała siła starego adresu zostanie przekazana na nowy adres zobaczysz znaczną poprawę rezultatów pod względem pozycji.

Użytkownik Mariusz napisał:

20 października 2014


O właśnie tego szukałem na dzisiaj, dzięki :)

Użytkownik Marcin napisał:

03 listopada 2014


Cześć,

A czy wiesz jak zrobić przekierowanie 301 gdy nie posiada się serwera czyli nie ma możliwości wgrania pliku htaccess ?

Użytkownik Karol napisał:

03 listopada 2014


Blogspot robi przekierowanie 301 automatycznie, nie musisz niczego robić. Mimo wszystko istnieje odpowiedź na Twoje pytanie: przekierowanie permanentne 301 można zrobić w pliku htaccess lub rozkazem „header”. Rozkaz ten jest dostępny w języku PHP. Więcej informacji poszukaj w internecie.
Podkreślam jeszcze raz, w Bloggerze nie ma potrzeby tworzyć takich przekierowań ręcznie.

Użytkownik Magdalena napisał:

07 listopada 2014


Dziękuję serdecznie! Właśnie udało mi się przebrnąć do końca i mam własną domenę! Super artykuł, bardzo pomocny :)

Użytkownik acer napisał:

19 listopada 2014


Bardzo dobry artykuł. Na pewno wiele osób ma z tym problem. Oby tak dalej!

Użytkownik Alexy11 napisał:

22 listopada 2014


Hej, bardzo fajny artykuł. Bardzo mi pomoże. Sam zamierzam założyć własny kąt w sieci. Na poczatku skorzystam chyba z pomocy ludzi z nazwa.pl bo musze sobie zarejestrować domenę najpierw a nie ogarniam jeszcze tematu do końca ale licze się szybko wdrożyć i wiedzieć tyle co Ty. Pozdrawiam :)

Użytkownik Internetus.pl napisał:

28 listopada 2014


Ciekawy, zwarty i dobrze napisany artykuł, z pewnością przyda się niejednej osobie, która dopiero zaczyna swoje przygody ze stronami internetowymi.

Użytkownik jasiek94 napisał:

28 listopada 2014


Nie wiem czemu,ale ja bardziej jestem przekonany do wordpressa niżeli do bloggera, może dlatego że znajomi na niego bardzo narzekali i mówili że WP jest o wiele lepszy.

Użytkownik Magda napisał:

01 grudnia 2014


Dziękuję szalenie! Już myślałam, że nigdy nie dam rady przenieść się na .pl, a tu takie bezpieczne przeprowadzenie przez przerastające mnie procedury!

ovh ciut zmienił widok u siebie i myślałam, że przegrałam, bo nie dam rady bez tej tak szczegółowej instrukcji, ale wystarczyło kliknąć, że się chce stary interfejs i już można było podążać za Twoimi bezcennymi wskazówkami. Dziękuję!

Użytkownik Martyna G. napisał:

13 grudnia 2014


Przydana instrukcja! ;) Czy to normalne jest, że straciłam wszystkie komentarze natomiast statystyki odwiedziń pozostały ok?

Użytkownik Karol napisał:

13 grudnia 2014


Powiem szczerze, używam własnego serwera i nie mam zielonego pojęcia, czy komentarze powinny zniknąć przy przenoszeniu domeny. Proponuję wymienić się spostrzeżeniami się z kimś kto używa bloggera i przeniósł domenę.

Użytkownik Klaudia napisał:

01 stycznia 2015


Cześć ;) Artykuł super. Dużo mi pomógł. Zrobiłam wszystko zgodnie z instrukcją, na bloggerze jest wszystko ok, ale gdy wpisuje w przeglądarce ten nowy adres wyskakuje mi komunikat, że strony nie odnaleziono. Proszę o pomoc. Co robie nie tak?

pichcimy-razem.blogspot.com
prosteprzepisy.eu

Pozdrawiam

Użytkownik Karol napisał:

02 stycznia 2015


@Klaudia
Cześć. Błąd musi leżeć w konfiguracji domeny. Prawdopodobnie brakuje Ci jakiś wpisów typu A lub CNAME. Powinnaś dodać 4 typy A oraz 2 CNAME. Nic więcej nie umiem doradzić. Spróbuj przeprowadzić konfigurację domeny ponownie. Jeżeli sobie nie poradzisz, podeślij mi na email screena tabelki z wpisami DNS. Taka sama widoczna jest w artykule. Pozdrawiam

Użytkownik Klaudia napisał:

05 stycznia 2015


Cześć ;)

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale kupiłam jeszcze jedną domenę, tym razem .pl, nie wiem czy w tym tkwił mój problem, ale za pierwszym razem wszystko się udało. Wcześniej wyświetlało mi się na bloggerze, że wszystko się udało, a tu kicha. Bardzo dziękuję za pomoc. Wszystko jest jasno dokładnie opisane, krok po kroku i dzięki temu takie zielone osoby w temacie jak ja mogą sobie z tym poradzić. Naprawdę ciężko znaleźć na innych stronach takie poradniki. Będę polecać każdemu Twoją stronę. ;)

Użytkownik Pawel napisał:

13 stycznia 2015


Dziękuję
Super artykuł, szkoda ze znalazłem dopiero dziś (wczoraj ślęczałem cały wieczór i dopiero dziś udało mi się wszystko ;) )

Mam jednak jeszcze jedno pytanie czy po dokaniu zmiany, trzeba teraz zaprosić roboty z wyszukiwarek ?
Blog istnieje już troszkę wiec ma ok 100 postów …

(nawiasem mówiąc planuję go przenieść na selfhost WordPress – ile należałoby poczekać z przeniesieniem żeby nie stracic na trafiku ? )

Z góry dziękuje za odpowiedz

Użytkownik Karol napisał:

14 stycznia 2015


Cześć.
Decydując się na nową domenę na Bloggerze jesteśmy w wygodnej sytuacji, ponieważ wszystko dzieje się automatycznie. Następuje przekierowanie ze starej domeny bloga na nową „.pl”. Pozycja i moc domeny także zostaje przeniesiona, jednak nie w stosunku 1:1. Istnieją pewne straty, które z czasem i rozwojem bloga najpewniej znikną.

Jeżeli będziesz przenosił się na „swoje”, czyli tak jak wspomniałeś WordPressa, nie zapomnij skorzystać z Google Webmaster Tools. W panelu zarządzania stroną zaznaczasz, że zmieniasz domenę.

Za przeniesienie mocy domeny odpowiada przekierowanie permanentne, czyli przekierowanie 301. Jest to jedyne przekierowanie, które jest w stanie „przekazywać” moc linków i domen. W przypadku nowej domeny na Bloggerze system używa go automatycznie bez wiedzy użytkownika. W przypadku własnego bloga należy takowe przekierowanie napisać w PHP (i powiadomić Google Webmaster Tools).

Użytkownik Iwona napisał:

14 stycznia 2015


Witaj.

Przede wszystkim świetna instrukcja:)
Mam mały problem – wykupiłam domenę i w zasadzie zrobiłam wszystko krok po kroku tak, jak to opisałeś, jednak po próbie wprowadzenia nazwy własnej domeny na bloggerze znika napis Błąd 12, ale pojawia się napis „żądana domena jest nieprawidłowa”. Stąd moje pytanie : czy musi upłynąć określony czas, zanim to wszystko zadziała, czy ja coś poknociłam?
Z góry dziekuję:)

Użytkownik Karol napisał:

15 stycznia 2015


Cześć, niestety nie wiem co może oznaczać ten błąd, jednak na 100% występuje on po stronie usługodawcy domeny. Jeżeli problem nie ustąpi 24 godziny po zamówieniu domeny, skontaktuj się z pomocą techniczną domeny.

Użytkownik Iwona napisał:

17 stycznia 2015


Hej, dziekuję za odpowiedź na moje poprzednie pytanie. Jak się okazało chodziło o polskie znaki w nazwie domeny, wykupiłam jeszcze jedną, bez polskich znaków i jest ok, ale… zniknęły mi wszystkie komentarze. Miałam zainstalowany Disqus, zrobiłam niezbędną migrację domeny w panelu Disqus i nowe komentarze pojawiają się bez problemu, jednak wszystkie sprzed przejścia na własną domenę zniknęły i nie mam już pojęcia jak to naprawić…czy to w ogóle jest możliwe, żeby je przywrócić na bloga?

Użytkownik Karol napisał:

17 stycznia 2015


Cześć Iwona, nie mam pojęcia jak rozwiązać Twój problem z Disquis, jednak od wieluuu osób słyszałem, że mają problem z importem/eksportem komentarzy. Sam używałem Disquis przez jakiś czas, jednak zbyt bardzo obciążał serwer i wróciłem do standardowego rozwiązania. Jeżeli jesteś pewna, że robisz wszystko poprawnie (np. według jakiegoś poradnika) a komentarzy nie ma, skontaktuj się z ich wsparciem technicznym.
Fajnie, że podzieliłaś się informacją na temat domeny. Dodam tę informację do artykułu. Na pewno komuś się przyda.

Użytkownik Iwona napisał:

21 stycznia 2015


Hej, hej:)
Wróciłam raz jeszcze, by dodać swoje pięć groszy:) Z własnego doświadczenia wiem, że każde info się liczy; jeśli chodzi o Disqus, to już jest ok:) trzeba zrobić odpowiednie przekierowanie w panelu, a komentarze zaimportują się same, wszystkie; fakt, u mnie trwało to prawie 20 godzin, ale jeśli wszystko jest wykonane poprawnie, to komentarze się pojawią, nie ma obaw:)
Widzę, że dopisałeś informację o nazwie domeny, to faktycznie dość istotne i gdybym natrafiła wcześniej na taką sprawdzoną informację, uniknęłabym ślęczenia nad kompem w poszukiwaniu pomocy:)

Pozdrawiam:)

Użytkownik Andrzej napisał:

27 stycznia 2015


Bardzo ciekawy i wyczerpujący wpis. Ja mierze się z blogiem i ze stroną jednocześnie. Sama nie dał bym rady ale korzystam z nazwa.pl tj. zamówiłam tam sobie projekt strony. W sumie przy mojej dizałalnosci to nie odrywam się od laptopa :P prowadze sklep internetowy

Użytkownik Anna napisał:

01 lutego 2015


Karolu, bardzo pilnie czytam, co tu napisałeś. Dziękuję, że zechciałeś podzielić się swoją wiedzą.

Znalazłam Twój blog szukając informacji na temat zmiany domeny na własną dla bloga prowadzonego na blogspocie. Nie rozumiem jednak paru rzeczy. Mam kilkuletni blog na blogspocie. Przez kilka lat prowadziłam też własną stronę na własnym hostingu i z własną domeną. Tę drugą stronę zamknęłam, ale zachowałam domenę. Teraz tę domenę chcę podpiąć pod ten mój stary blog. Zaniepokoiło mnie jednak w Twoim wpisie zdanie:

„Przez pewien czas Twój blog będzie dostępny pod dwoma adresami”

Przez pewien, czas – czyli jak długi? I czy aby na pewno? Czy może bezpieczniej będzie zostawić tylko przekierowanie, tak jak mam w tej chwili? Będę wdzięczna za podpowiedź!

Pozdrawiam!
Anna

Użytkownik Karol napisał:

02 lutego 2015


Dzień dobry, rzeczywiście podana przeze mnie informacja jest bardzo ogólnikowa.

Po podpięciu dowolnej domeny do bloga na blogspocie, to ona staje się jego głównym adresem. Blog dostępny będzie POD DWOMA ADRESAMI, właściwie przez cały czas. Ze starego adresu bloga (z domeną blogspot.com) czytelnik będzie automatycznie przekierowany do nowego adresu (nowej domeny). Jest to zabieg całkowicie bezpieczny, przekierowanie permanentne jakie jest wtedy wykonywane nie grozi żadnym konsekwencjami. Dodatkowo przekierowanie permanentne przenosi „moc” poprzedniego adresu na nową domenę (aby szybko nabrała popularności).

Od tej pory to nowa domena podpięta do bloga, staje się jego główną twarzą. Stary adres ciągle będzie dostępny, ale po dłuższym czasie przestanie być używany (nie będzie pokazywał się w wynikach wyszukiwania – zastąpi go nowy adres).

Sprawdziłem sytuację na Twoim blogu i jest niepoprawna. Szczerze mówiąc nie wiem jak udało Ci się taki efekt osiągnąć. Twój blog jest obecnie dostępny pod dwoma adresami, jednak stary adres nie przekierowuje do nowego (brak przekierowania permanentnego używanego podczas zmian domen). Musisz czym prędzej to zmienić, ponieważ grozi to banem od wyszukiwarki za powielanie treści – wtedy obydwa adresy całkiem znikną z wyników wyszukiwań.

Twoja nowa domena zachowuje się jak alias, po kliknięciu w dowolny odsyłacz na blogu adres w pasku przeglądarki nie zmienia się. Przypuszczam, że próbowałaś podpiąć domenę do bloga korzystając z jakiejś gotowej funkcjonalności w ustawieniach domeny. Spróbuj zastosować się do rad zawartych w artykule i podpiąć domenę ponownie, a obecnie przekierowanie jak najszybciej usuń. W razie problemów proszę o kontakt e-mailowy oraz więcej szczegółów. Pozdrawiam!

Użytkownik Anna napisał:

04 lutego 2015


Karolu, bardzo Ci dziękuję za wyjaśnienia! W wolnej dłuuuugiej ;) chwili muszę się za to wziąć.

Co do stanu obecnego to przekierowanie, które mam w tej chwili zrobiłam po prostu w panelu ovh na zasadzie – się udało, to się zrobiło.

Użytkownik Karol napisał:

05 lutego 2015


Wielki dzięki za prezentację w jaki sposób przenieść bloga na własny hosting. Mój blog został już przeniesiony, a strona www działa bezproblemowo. Pozostała kolejna część związana z wyglądem.

Podczas przenoszenia natrafiłem na problem ponieważ na swoim ekranie widzialem tylko dwa Pola A z adresem docelowym zatem blog wogole nie działał. Robiłem wszystko wg Twoich wskazówek krok po kroku. Sprawa wyjaśniła się gdy po prostu powieliłem czynności z dodawaniem kolejnych Pol A ( pierwsze dwa był widoczne, natomiast dwa kolejne już nie: 216.239.36.21 i 216.239.38.21 ).
Możesz dodać w treści posta informację aby powielić czynności związane z klikaniem, czyli: Pole A -> wpisujemy 216.239.32.21 i zatwierdzamy. Potem znowu wykonujemy tą samą czynność lecz dodająć adres: 216.239.34.21, tak samo z następny 216.239.36.21 i kolejnym 216.239.38.21.

Pozdrawiam

Użytkownik Agnieszka napisał:

05 marca 2015


Bardzo dziekuję za świetny przejrzysty poradnik.Udalo mi się przenieść blog z blogspota na wlasna domenę bez żadnego problemu!Pierwszy raz , nigdy takiego czegoś nie robilam :)Jestem dumna z siebie i dzięki jeszcze raz za pomoc :)

Użytkownik janeczek księgowy napisał:

25 marca 2015


No cóż, miło wynajdywać cały czas wartościową wiedzę w rodzimej blogosferze, kompulsywnie wertując zasoby sieci na najskrytszych levelach ;)

Użytkownik biuro rachunkowe poznań napisał:

26 marca 2015


Dzięki! :). Miło trafiać w dalszym ciągu na poszukiwane informacje w polskiej blogosferze ;) Nawet jeśli szukanie bywają długie! Pozdrawiamy! Ricco z Poznania

Użytkownik Marta napisał:

29 marca 2015


Witam serdecznie. Bardzo pomocny wpis. Szukałam takiego. Wszystko zrobiłam zgodnie z instrukcją krok po kroku i niestety, bloger wyświetla mi komunikat „Nie odnaleziono serwera”. Co jest nie tak? Proszę o pomoc :(

Użytkownik Karol napisał:

29 marca 2015


Dzień dobry. Niestety nie da się nic wywnioskować z Twojego opisu problemu. Nie podałaś żadnych szczegółów. Po wpisaniu jakiego adresu występuje problem? Adresu bloggera czy adresu nowej domeny? Czy komunikat wygląda jak komunikat przygotowany przez firmę Google czy jak standardowy błąd przeglądarki? Spróbuj wejść na stronę z przedrostkiem www oraz bez www (ostatni akapit opisuje taką sytuację). Jeżeli problem nie ustąpi, proszę skontaktować się ze mną e-mailowo dołączając zdjęcie tabeli DNS oraz błędu. Pozdrawiam

Użytkownik Iza napisał:

31 marca 2015


A ja mam inny problem. Skorzystałam z formularza sprawdzającego DNSy i wygląda na to ze wszystko jest ok, a mimo to za każdym razem obojętnie jak wpiszę mam Błąd wczytywania strony, nie odnaleziono serwera:( Już sama nie wiem co może być nie tak. Minęły już 24h i nie robię tego pierwszy raz, nie wiem co może być nie tak? Masz pomysł?

Użytkownik Artur napisał:

17 kwietnia 2015


Nie wiem czy już rozwiązałaś ten problem Iza, ale jakby co to bardzo możliwe że nie masz przy strefie DNS kropki na końcu CNAME. Np. przy ghs.google.com dodaj jeszcze kropkę na końcu czyli ghs.google.com.

Niby mały szczegół ale ważne :p

Użytkownik Domeny napisał:

20 kwietnia 2015


Cały artykuł godny polecenia. Ciekawy i przyjemnie napisany a co do komentarzy jak widać nawet „.” ma wielkie znaczenie.

Użytkownik Justyna napisał:

26 maja 2015


Witam. Moja ścieżka do własnej domeny .pl jest bardzo dłuuuuuuga i trwa już miesiąc. najpierw wykupiłam domene na hekko.pl. natomiast tam nie chcieli mi udostepnić rekordów CNAMe i PÓL A, prubując wymusić na mnie wykupienie u nich hostingu w zamian za te dane. W końcu wykonałam transfer domeny na ovh.pl.
Wykonałam wszystkie polecenia z Twojej instrukcji, w sensie w strefie dns na ovh posiadam wszystkie 4 pola A oraz a rekrdy CNAME. Dodatkowo, sprawdziłam u Ciebie w okienku w poście, czy wszystko jest ok, i jest komunikat że wszytko prawidłowo jest wpisane. Super!
Przechodze do kroku jakim jest „Zapisz w bloggerze” tam gdzie początkowo się wyswietla błąd 12. i tu jest mój błąd bo pojawia się taki komunikat: „Nie mogliśmy zweryfikować Twoich uprawnień do tej domeny. Błąd 5.” Nie da sie kliknąć „zapisz”. strona nie reaguje. Oczywiście blog pod nową domeną się nie wyświetla. Gdzie jest błąd? Prosze pomóż gdyż męczę się z tą domeną już miesiąć i mnie trafia.. :(

Użytkownik TinaHa napisał:

12 czerwca 2015


Zrobiłam wszystko według instrukcji jednak kiedy wchodzę na swoją „nową” stronę, wyskakuje mi, że strony nie odnaleziono…niezależnie czy piszę bez czy z użyciem „www”… Myślisz, że wystarczy trochę poczekać? Czy coś jest nie tak?

Użytkownik Karol napisał:

12 czerwca 2015


Proszę odczekać 48h ;)

Użytkownik Yv napisał:

18 czerwca 2015


UWIELBIAM CIĘ. Dla takich nieogarniętych informatycznie ludzi jak ja, ta jasna instrukcja jest bardzo pomocna. A myślałam, że będe musiała spędzić nad tym pół życia. Dziękuje!

Użytkownik perro_caliente napisał:

28 czerwca 2015


Dzięki wielkie. Super instrukcja. Dzięki niej proces przeszedł bezboleśnie. Nowy adres co prawda nie działa (wyświetla się info z gratulacjami od ovh), ale mam nadzieję, że to kwestia odczekania. :)

Użytkownik Mocna Kawka napisał:

08 lipca 2015


Jeden z najbardziej pomocnych artykułów, na jaki trafiłem w ostatnim czasie. Bije pokłony ;)

Użytkownik Laura Maria napisał:

16 lipca 2015


Dziekuję bardzo za tę instrukcję o wiele bardziej czytelną niż na innych stronach. Mimo to, cały czas wyskakuje mi błąd 13. Dodałam kropkę na koniec, myśłałam, że to rozwiąże problem, ale nie. Już się boję czegokolwiek ruszać, bo jeszcze wszystko zrujnuję, a nie mam bladego pojęcia o „serwerach”. Może wystarczy poczekać 24h?

Użytkownik Karol napisał:

16 lipca 2015


@Laura Maria
Z tego co widzę wszystko działa poprawnie :) Popraw odnośniki w górnym poziomym menu. Prowadzą do starego adresu. Należy zmienić adresy na nowe bez przyrostka „.blogspot”. Jeżeli tego nie zrobisz, może to negatywnie wpłynąć na pozycję bloga.
Dobrze, że nie zaczęłaś nic zmieniać. Prawdopodobnie przez brak cierpliwości ludzie mają takie problemy ze zmianą domeny. Wykonują wszystko co podpowiada artykuł, następnie nie widzę efektów. Zaczynają zmieniać i kombinować, aż doprowadzają do takich ustawień że całość już nie wstaje.
Pozdrawiam

Użytkownik diana napisał:

18 lipca 2015


Jestem mega uszczęśliwiona taką fachową instrukcją. Mój blog dopiero zaczyna raczkować, a moje zdolności informatyczne do tej pory miały poziom – czysto funkcjonalny :) Dzięki temu opisowi właśnie się zdecydowałam na własną domenę .pl – na wskazanej powyżej stronie dostawcy. Całe przeniesienie poszło zgodnie z planem. Zajęło mi to parę minut więcej niż wskazał autor, ale z moimi zdolnościami początkującego użytkownika – i tak jest dobrze ( sprawdzałam każdy krok chyba po 5 razy – wiadomo, brak obycia i zdolności :)) Udało się i już wszystko chodzi jak trzeba ! Bez żadnych problemów. Dziękuję bardzo !!

Użytkownik Milena napisał:

12 sierpnia 2015


Dzięki za pomoc. Bardzo przydatny materiał. Szukałam pomocy na innych blogach, ale wpisy były słabe i nieskuteczne. Pozdrawiam!

Użytkownik Kornelia napisał:

04 października 2015


Super poradnik! Dziękuję! Udało mi się przekierować obie strony w pół godziny dzięki temu tutorialowi, a wczoraj ślęczałam dwie godziny próbując rozgryźć instrukcje bloggera… Nie wiedziałam tylko, że trzeba zmienić interfejs ovh z nowego na stary. Bardzo pomocny artykuł – przywraca wiarę we własne „lajkonikowo-informatyczne” siły :-) Przekierowuje mi nawet stare linki do artykułów. Jednak jest jeden minus tych przekierowań – wszystkie komentarze (na szczęście miałam ich jeszcze mało) zniknęły… Jest na to jakaś rada?

Użytkownik Iza napisał:

10 października 2015


Bardzo dobry i rzeczowy artykuł. Super, dzięki!!!

Użytkownik Izabela napisał:

05 listopada 2015


Bardzo czytelna instrukcja. Właśnie parę minut temu przepięłam się na własną domenę. POLECAM!!

Użytkownik Angelika napisał:

24 listopada 2015


A co zrobic jesli wpisujac stary adres bloga wyskakuje mi komunikat: Za chwilę nastąpi przekierowanie

Blog znajdujący się tu wcześniej jest teraz pod adresem ochzycie.pl/.

Czy chcesz, aby wykonano przekierowanie?

Ten blog nie jest przechowywany na serwerach Bloggera i nie został sprawdzony pod kątem spamu, wirusów i innego rodzaju oprogramowania destrukcyjnego.

Kiedy wpisuje nowy adres bloga jest okej, tylko nie chce go automatycznie przekierowac ze starego.

Użytkownik Lidia napisał:

11 stycznia 2016


witam. z domeną poszło gładko, ale ja muszę dodać subdomenę i niestety nigdzie nie mogę znaleźć poradnika na ten temat.
bazując na Twoim przykładzie może napisz krok po kroku jak zdefiniować subomenę powiedzmy komputer.blog-test.pl ale tak, żeby po wpisaniu komputer.blog-test.pl też działało.

Użytkownik Łukasz napisał:

12 stycznia 2016


Dobry artykuł pomógł mi mimo iż domenę kupiłem w az.pl, jednak mam pytanie odnośnie Google Webmaster Tools. Jeżeli mam podaną starą domenę bloggera to czy zmieniać ją teraz w narzędziach na nową czy lepiej poczekać aż się wszystkie podstrony zaindeksują ? a może dodać jeszcze tą nową choć nie wiem czy mnie wtedy przepuści :) Poprosił bym o pomoc jeśli jest to możliwe.

Pozdrawiam

Użytkownik Karol napisał:

14 stycznia 2016


@Łukasz
W Google Webmaster Tools jest opcja, w której informujesz wyszukiwarkę o zmianie domeny. Należy to zrobić jak najszybciej. Dodatkowo dobrym zabiegiem jest zastosowaniem przekierowania parmanentnego (tzw. przekierowanie 302). Dzięki tym dwóm zabiegom „znaczna” część mocy starej domeny zostanie przeniesiona na nową. PS. Używasz bloggera więc przekierowanie permanentne zostanie włączone automatycznie :).
Pozdrawiam

Użytkownik Magdalena Zielona Pracownia napisał:

04 lutego 2016


Mój blog istnieje od 2012 roku, ale i ze względu na tematykę i długie nieprzywiązywania wagi do seo, słów kluczowych itp, ma dość niskie statystyki, choć wierne grono czytelników. Blog jednak zaczął się rozwijać, a ja zaczęłam świadomiej korzystać z możliwości jakie daje blogger. Zastanawiałam się nad wykupieniem własnej domeny, ale chciałam pozostać na bloggerze, przynajmniej na razie. Problem w tym, że nazwa mojego bloga „przewija” się w sieci pod wszystkimi możliwymi rozszerzeniami, łącznie z myślnikiem…, jedynym wyjściem jest zaznaczenie w nazwie, że chodzi o blog. W innym przypadku musiałabym zmienić nazwę bloga całkowicie, ale to trochę jak zaczynianie od początku. Wyszukiwarki już radzą sobie z moim blogiem, więc rozumiem, że będę musiała zbudować swoją pozycję od nowa? I kolejne pytanie: jak po zmianie domeny zachowuje się konto google+ które jest nierozerwalnie związane z bloggerem? Czy zmiana domeny z .blogspot.com na .pl (bo .pl chciałabym wykupić) ma związek z działaniem wszystkich podpiętych wigdetów? Może to proste pytanie z prostą odpowiedzą, niemniej zadaję:)

Użytkownik Justyna napisał:

24 lutego 2016


Cześć Karol, świetny blog. Praktyczny, w dobry sposób przedstawiasz rozwiązania, trudnych sytuacji na blogu:). Dziś skorzystałam i ja- początkująca blogerka:). Pozdrawiam. Na pewno będę zaglądała.

Użytkownik Justyna napisał:

25 lutego 2016


Cześć, czy mogłabym prosić o pomoc. Moja strona po zmianie domeny na ovh.com. Wykonałam wszystkie wskazówki, jak powyżej czyli dodałam rekordy CNAME oraz 4 rekordy A. Najpierw na blogerze wyświetlał mi się błąd 13, później po dodaniu kropek na końcu adresów w strefie DNS, blogger zaakceptował zmianę adresu. Tylko, że strona nie działała wyświetla się komunikat: „Za chwilę nastąpi przekierowanie

Blog znajdujący się tu wcześniej jest teraz pod adresem http://www.swiatzperspektywypsychologa.pl/.

Czy chcesz, aby wykonano przekierowanie?

Po kliknięciu niestety serwer nie odnajduje strony… ręce mi opadają… Na kilku blogach piszą, że zmiany trwają do 24 godzin. U mnie już minęły, a poza tym nie może być przerwy w dostawie usługi. U mnie blog w ogóle nie był dostępny po tej zmianie. Więc zaczęłam zmieniać tą tabelę w strefie DNS i już się pogubiła. Na innym blogu dziewczyna doradzała, w tej tabeli dodawała tylko te rekordy CNAME, później przechodziła do zakładki – PRZEKIEROWANIE-DODAJ PRZEKIEROWANIE- ja też tak zrobiła. Po tej operacji w trefie DNS, dodało mi się kilka wierszy o typie TXT. Tabela inaczej wygląda. Nie wiem co mam robić. Czy mogłabym przesłać przesłać Ci zdjęcia

Użytkownik Karol napisał:

25 lutego 2016


@Justyna
Zdaje się, że blog pod wskazanym adresem działa bez problemów

Użytkownik Piotr napisał:

24 marca 2016


Pytanie za 100 punktów. Czy po zweryfikowaniu serwera nowej domeny przez Bloggera (brak błędu 12), linijka z unikalnym ID (przykładowo 2gsbfxqmcg75 gv-vkr3po47ccn6oz.dv.googlehosted.com) jest nadal potrzebna, czy wystarczy tylko wiersz „www ghs.google.com.”? Do dziś nie udało mi się podpiąć domeny zakupionej na OVH według Twojego przepisu. Po konsultacji ze wsparciem technicznym OVH powiedziano mi aby wykasować wszystkie wpisy typu TXT. Tak też zrobiłem, niemniej nadal adres nie działa. Po zresetowaniu ustawień DNS, wszystkie nowo dodane wpisy zniknęły. Tymczasem po wpisaniu domeny w ustawieniach bloggera nie wyskakuje już błąd 12 :/

Użytkownik Karol napisał:

24 marca 2016


Czy problem nadal występuje? Strona dołączona do komentarza działa poprawnie

Użytkownik Rafał napisał:

29 marca 2016


Bardzo dobry wpis! Oby tak dalej ;)

Użytkownik Tomek napisał:

20 kwietnia 2016


Dzięki za wpis, był bardzo pomocny ;)

Użytkownik Katarzyna napisał:

30 kwietnia 2016


Cześć!
Dziękuję za ten artykuł! Niestety mam ten sam problem co Piotr. Konfiguruję na nowo tabelkę w ovh bo strona mi się nie wyświetla, niestety nie mam jużpotzrebnych danych z bloggera bo błąd 12 mi się już nie wyświetla… Nie mam pojęcia jak je zdbyć :/

Użytkownik Ewa napisał:

16 maja 2016


Świetny artykuł, dzięki! Od teraz mam własną domenę! :)

Użytkownik Ewa napisał:

28 maja 2016


Bardzo ładnie wszystko opisane i pokazane na screenach. Pozdro!

Użytkownik Dobrochna napisał:

02 czerwca 2016


Czy w przypadku przejścia na domenę .com postępowanie jest takie samo? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

@Karol
W przypadku domeny .com instrukcja jest taka sama.

Użytkownik Aleksandra Anna napisał:

15 czerwca 2016


Cześć.
Przeszłam na własną domenę jakiś czas temu i wszystkie przekierowania działały, zarówno z www jak i bez oraz adres wpisany po staremu (blogspot.com) jak i nowy .pl.
Wczoraj jednak zauważyłam, że wpisując adres nazwa.blogspot.com wyświetla się komunikat ze obsluge techniczna domeny zapewnia home.pl i przekierowuje do nich na storne ! Czy wiesz moze czego to przyczyna jak to naprawić ? Domena byla wykupiona na ovh.pl.

Pozdrawiam
zaczarowana-oczarowana.pl

Użytkownik Magda napisał:

20 czerwca 2016


Witam bardzo serdecznie.
Bardzo dziękuję za czytelny poradnik, który ułatwił mi przejście na własną domenę. Chociaż wszystko zrobiłam wg instrukcji to wyskakiwał komunikat „strona nie istnieje”. Pomogła rada z innej strony o wycięciu ze strefy DNS rekordów typu „txt”, stronka od razu ruszyła!
Odpowiadając na pytanie pani Magdalena Zielona Pracownia mogę napisać,że widgety trzeba dodać od nowa. Dotyczy to zwłaszcza linków w tak popularnej opcji „dodaj do swojej listy blogów”. Na koncie google+ nie stwierdziłam ubytków czy problemów.

Użytkownik EliGrafia napisał:

22 czerwca 2016


Witam serdecznie, mam pytanko. Jak zmienić już istniejącą niestandardową domenę? Z góry dzięki za odp.

Użytkownik Karol napisał:

23 czerwca 2016


Cześć, schemat postępowania jest taki sam, jak ten opisany w artykule. Należy jedynie usunąć stare wpisy. Tablicę DNS zapewne można gdzieś przywrócić do ustawień domyślnych.

Użytkownik Ania napisał:

07 lipca 2016


Cześć
A powiedz mi w takim razie, jak po podpięciu bloga konfigurujemy e-mail we własnej domenie? Nie mogę tego obejść.

Użytkownik Jowita napisał:

12 lipca 2016


A czy na tej stronie będę posiadała kopię zapasową bloga?

Użytkownik edyta napisał:

09 sierpnia 2016


Pomocy!Nie daję sobie rady;)Wyskakuje mi błąd na ovh:
Strefa jest wdrażana. Nasz system wykrył następujące problemy:
zone enjoylitllethings.pl/IN: cname.enjoylitllethings.pl/MX ‚ghs.google.com.enjoylitllethings.pl’ has no address records (A or AAAA)
Ten panel na ovh nie wygląda tak jak u Ciebie:)Możesz mi jakoś pomóc?

Użytkownik Małgorzata napisał:

31 sierpnia 2016


Zrobiłam wszystko, co napisałeś, na blogspocie nadal tkwi napis: Nie mogliśmy zweryfikować Twoich uprawnień do tej domeny. Błąd 12. Upewniałam się dwa razy, czy niczego nie przeoczyłam :-(

Użytkownik Dawid napisał:

02 listopada 2016


Witam
Właśnie skorzystałem z Twojego poradnika.
Przy wpisywaniu CNAME wyskakiwał błąd, że domena po „pl” ma jeszcze kropkę (www.mojastrona.pl. )
Więc Przy wpisywaniu CNAME dodałem na końcu kropkę. Dopiero po tym zabiegu udało mi się w bloggerze zapisać zmiany. Teraz jednak mój blog nie wyświetla się pod nową domeną. Czy mam czekać 24 godziny aż DNSy się zaktualizują?

Użytkownik Karol napisał:

03 listopada 2016


Dla pewności odczekaj 24h, aczkolwiek wielu użytkowników ma problem z konfiguracją więc zawsze istnieje prawdopodobieństwo błędu.

Użytkownik Iga napisał:

16 listopada 2016


Dzień dobry!

Pod wpływem tego artykułu postanowiłam przenieść się z bloggera na domenę. Wszystko było opisane perfekt i mimo iż jestem absolutnym zerem jeżeli chodzi o takie kwestie, artyukł prowadizł w jasny sposób po kolejnych krokach. Gdy doszłam do końca niestety coś się nie udało i nie mam pojęcia dlaczego, ale w efekcie po wpisaniu adresu domeny mam informację:
Ta witryna jest nieosiągalna
Nie udało się znaleźć adresu DNS serwera http://www.wilgaikruk.pl.
Czy jest Pan w stanie jakoś mi dopowiedzieć, co mogłam zrobić źle? Domyslam się, że ciężko taki przypadek zdiagnozować bez wgłębiania się w szczegóły, ale może jednak odpowiedź jest prosta, więc zaryzykowałam pytanie.
Pozdrawiam serdecznie!

Użytkownik Karol napisał:

16 listopada 2016


@Iga
Cześć, wydaje się, że wszystko działa. Strona wyświetla się poprawnie.

Użytkownik Iga napisał:

16 listopada 2016


@Karol
Dzięki! Udało się znaleźć rozwiązanie w postaci skasowania wpisów txt i teraz wszystko działa. Dzięki jeszcze raz za artykuł! Pozdrawiam!

Użytkownik Ewa napisał:

08 lutego 2017


Wszytsko zrobilam krok po kroku wg wskazówek. zeby sprawdzic poprawnosc wpisalam wszelkie niezbedne dane do skryptu, sprawdzajacego poprawnosc tabeli DNS. Wyszlo bez błedu. minelo 48 h a podczas wejscia na bloga przez strone blogspot wciąz wyswietla sie komunikat ze blog znajdujacy sie tu wczesniej jest pod adresem http://www.xxx.pl czy przekierwowac? po kliknieciu „tak” pojawia sie informacja ze witryna jest nieosiagalna nie udalo sie znalezc adresu DNS serwera http://www.xxx.pl. Nie mam pojęcia co mam teraz robic. Prosze o pomoc.

Użytkownik Dawid01 napisał:

25 lutego 2017


Domeny z rozszerzeniem blogspot, blox, blog.pl są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób początkujących :) Nie muszą się oni martwić instalacją CMS-a czy wyborem hostingu :)

Użytkownik Edyta napisał:

10 marca 2017


Problem pojawia sie gdy chce dodac cztery wpisy typu A. Pojawia sie czerwony napis:
Uwaga: adres docelowy jest już skonfigurowany dla tej domeny.
TTL

Adres docelowy *

Adres docelowy mus być ważnym adresem IPv4.

Aktualne pole A to:

Czy mam dodac te 4 wpisy?
pozdrawiam i dziekuje :-)

Użytkownik Ola napisał:

17 marca 2017


Witaj,

od dwóch dni ślęczę nad domeną. Zamówiłam, wykupiłam, zapłaciłam ofertę ovh. Wszystko zrobiłam jak należy – wczoraj i przedwczoraj skorzystałam z instrukcji innego bloga, dzisiaj znalazłam Twoją instrukcję. Musiałam usunąć jedno CNAME, bo za dużo, ale resztę poprawiłam – wygląda (chyba) tak, jak być powinno.
Mimo wszystko, kiedy wchodzę na stronę (na bloggerze zrobiłam już przekierowanie i od razu przekierowuje mnie na adres .pl), to pokazuje mi ,,Gratulacje! Twoja domena została zarejestrowana w OVH”.
I tyle. Strona ovh, a nie ma moich blogowych postów. Zależy mi na czasie, a tkwię w miejscu (albo parę kroków w tyle). Czy mógłbyś mi pomóc?

Pozdrawiam,
Ola

Użytkownik Karol napisał:

18 marca 2017


@Ola
Wygląda na to, że strona działa poprawnie.

Użytkownik Kasia napisał:

25 marca 2017


Hej.

Korzystałam z Twojego poradnika, jednak jest pewien problem – tak jak inni korzystam z nowego interfejsu ovh. Dodałam wszystkie pola A i CNAME zgodnie instrukcją (jedno zmieniłam i jedno dodałam) i pojawił mi się(jak niektórym osobom w komentarzach) komunikat o kropkach, gdy uzupełniałam obydwa pola CNAME. Zostawiłam jednak bez kropek na końcu, tak jak na screenach weszłam na bloggera, kliknęłam zapisz i wyświetlił się błąd 13 (dalej blogger nie potrafił zweryfikować) i wygenerował nowy, ten dłuży”adres”. Dodałam więc kropki w polach CNAME (obydwu na końcu). Kliknęłam zapisz i na bloggerze się udało – wszystko wygląda jak na twoim screenie. Niestety strona się nie wyświetla pod nowym adresem http://www.oczyzoabczyly.pl blogger też nie potrafi mnie przekierować. Czy usunąć kropki na końcu w CNAME? Czy moze mam poczekać chwilę? Z tymi kropkami (jak wpisuję bez kropek pola CNAME), to wyświetla się poniższy komunikat:

Uwaga: Adres docelowy używa wartości relatywnej i wskazuje na „ghs.google.com.oczyzobaczyly.pl.”. Dodaj kropkę na końcu pola docelowego, jeśli chcesz używać wartości absolutnej.

ALE – gdy zapisywałam zmiany CNAME pojawił się taki komentarz w okienku:

Propagacja zmian w strefie DNS trwa około 24 godziny

Stąd moje pytanie – to powinno zacząć działać po 24 godzinach? I czy te kropki powinny być na końcu, czy nie?

Myślę, że mój komentarz i odpowiedź na niego będzie przydatna innym, ponieważ przejawiały się tu takie problemy ;) (przebrnęłam przez wszystkie komentarze)

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Użytkownik Karol napisał:

25 marca 2017


@Kasia
Cześć, na wszelki wypadek odczekaj do 48h (znam przypadki, że adres zaczął działać po takim czasie). Nie umiem stwierdzić co do kropek, pisałem artykuł gdy jeszcze nowy interfejs nie był dostępny. Musisz posłużyć się metodą prób i błędów, pogrzebać w internecie lub w komentarzach do tego artykułu. Artykuł trzeba będzie zaktualizować..

Użytkownik Justyna napisał:

25 marca 2017


Właśnie przeszłam wszystkie kroki i czekam na efekty. Dam znać, jak poszło:-)

Użytkownik Kasia napisał:

29 marca 2017


Znalazłam ROZWIĄZANIE PROBLEMU Z KROPKAMI – w nowym panelu należy:
– wpisać kropkę na końcu każdego wpisu CNAME. (w przeciwnym przypadku wyświetli nam się „ostrzegającego trójkąta” przy tych linijkach tabeli);
-usunąć z tabeli wszystkie pliki z rozszerzeniem txt (jest ich 3).

Po tym zabiegu od razu mi zadziałało :)

Użytkownik Karol napisał:

29 marca 2017


@Kasia
Super, że podzieliłaś się z nami tymi informacjami :). Na pewno wezmę je pod uwagę gdy poprawię artykuł.

Użytkownik Teresa napisał:

13 kwietnia 2017


Witam, właśnie próbuje utworzyć własną domenę. Zamówiłam wszystko ok. Ustawiają płatność. Tylko mam pytanie kiedy będę mogła tam wszystko ustawić. Bo narazie nie mam możliwości ustawienia niczego. Czy musi upłynąć jakiś czas

Użytkownik Karol napisał:

13 kwietnia 2017


Po kupnie domeny należy zalogować się do panelu klienta, tam widoczne są ustawienia domeny.

Użytkownik asia napisał:

21 maja 2017


DZIĘKUJĘ :D
(nawet 500 znaków nie wzrazi mojej wdzięczności i radości – dzięki Twoim wskazówkom, dodatkowemu researchowi i dowartościowującemu główkowaniu nad napotkanymi problemikami (kwestia kropki… pozostawię bez komentarza) udało mi się zafundować mojemu blogowi spóźniony prezent urodzinowy, mimo błędu ze szczęśliwą jak widać 13stką)

trzymam kciuki za Twoje postępy programatorskie i życzę dalszych sukcesów w konkretnym i zrozumałym dla odbiorców dzieleniu się wiedzą, jak to zrobiłeś w tym przypadku ;)

Użytkownik Adamczewski_Bat napisał:

25 czerwca 2017


Spoko właśnie wszystko wytłumaczyłeś jak to wygląda na subdomenie w blogspot. Moim zdaniem jednak wszystko ociera się o profesjonalność i myślenie do przodu nad każdym projektem w internecie. Ludzie tworząc swój pierwszy serwis nie rozpatrują w dniu jego założenia jak on będzie wyglądał za rok, dwa czy trzy. Na takich subdomenach można założyć coś o modzie, kolekcjonerstwie, jakieś opinie o jedzeniu w restauracjach itp… natomiast przeniesienie potem całej treści na własną domenę, papranie się z tym od nowa (jeśli jest dużo wpisów i rozległe menu) to potem koszt takiej migracji może być znacznie droższy niż od początku postawienia takiego serwisu na normalnym hostingu. Zwłaszcza że zauważcie że wiele hostingów od NetArta czy Home mają już oferty bardzo niskie na wykup współdzielonych serwerów. Taki na przykład http://www.webd.pl/serwery/ mają oferty od 3,99zł na miesiąc !!! kiedyś 8 czy 10 lat temu było to nie do pomyślenia że konkurencja w świecie serwerów zejdzie do kwoty jednego bronka :)))

Użytkownik Gosia napisał:

13 września 2017


Cześc, mi pojawia się na bloggerze komunikat: Nie mogliśmy zweryfikować Twoich uprawnień do tej domeny. Błąd 13.
Wszystkie kroki zrobiłam zgodnie z instrukcjami. Co powinnam zrobic?

Użytkownik Aleksandra Załęska napisał:

26 września 2017


Dziękuję za ten tekst :) Bardzo mi pomógł :) Mam nadzieję, że nic nie pokiełbasiłam i blog będzie działał :)

Użytkownik Zbi napisał:

06 października 2017


Witaj.Bardzo pomocny artykuł.
Mam pytanie…A propos stref DNS…czy ten proces klikania jest taki sam a moze podobny w każdej innej firmie,gdzie by kupić donenę? Czy to ważne i musi być ,że ovh? Inny nie oferuje takich klikań w DNS?Dzieki i pozdrawiam.

Użytkownik Karol napisał:

07 października 2017


@Zbi
Cześć. Proces podpinania domeny do bloggera jest taki sam u każdego dostawcy domen tzn. należy wedytować tablę wpisów DNS i dodać do niej odpowiednie wpisy wymienione w artykule. Wartości tych wpisów są gdzieś podane także w pomocy dostarczonej przez Google do Bloggera.
Nie wiem czy każdy dostawca domen oferuje możliwość edycji rekordów DNS. Obiło mi się o uszy, że są dostawcy, którzy w rekordach nie pozwalają użyć obcego hosta (ghs.google.com). Jest to zabezpieczenie mające na celu zmusić użytkownika do podpięcia domeny do hostingu zakupionym także u nich a nie gdzie indziej. Ogólnie nie mam w tym temacie zbyt dużego doświadczenia. W Polsce praktycznie nie zdarza się, aby ktoś przebił ceny OVH, dlatego też nigdy nie testowałem innych dostawców. 80% firm hostingowych w Polsce nie posiada własnych serwerowi, tylko dzierżawi serwery właśnie od OVH (wtedy hurtowo po trochę niższych cenach niż standardowy użytkownik).
Oczywiście, jeżeli masz już domenę u innego operatora, zachęcam spróbować ją podpiąć. Obstawiam, że wszyscy poważni gracze pozwolą bez problemów ustawić odpowiednie wpisy DNS. Blokada dostępu do tabeli DNS to strzał w stopę dla dostawcy usług.

Użytkownik Telefoniczne Wyprawy napisał:

10 października 2017


Dzięki tobie i Zuzie z chilliczosnekioliwa.pl (która poleca twoją instrukcję) zmieniłam adres bloga:) Jestem bardzo wdzięczna, ponieważ było i jest to dla mnie czarną magią. Wasze instrukcje są proste, jasne i czytelne:) Od siebie dodam, że jeżeli po zrobieniu wszystkiego, przy zapisie na bloggerze pojawia się „błąd 13”, to należy sprawdzić poprawność danych CNAME (tych które były kopiowane z bloggera), ponieważ mimo użycia funkcji zaznacz – kopiuj – wklej, ten dłuższy adres nie był kompletny – ucięło mi końcówkę „..sted.com.”, było tylko „boihk4zvcw5iww.dv.googleho.”. Po edycji wpisu i dopisaniu „..sted.com.”, ponownie zapisałam zmiany na bloggerze i ta dam – wszystko zaczęło działać. Dziękuję :)

Użytkownik Klaudia napisał:

12 października 2017


Dziękuję, dziękuję i jeszcze raz dziękuję! Poszło wszystko sprawniej niż myślałam. A odkładalam to dwa dni!

Użytkownik dreamteam napisał:

21 października 2017


Bardzo fajny blog, szczególnie dla tych, którzy planują zaistnieć w sieci :)

Użytkownik anna napisał:

26 października 2017


wczoraj kupilam domene i zamiast blogspot mam odrazu pl tylko mam maly problem… przestaly teraz mi sie wyswietlac reklamy na moim blogu co powinnam zrobic teraz?

Użytkownik Aneta napisał:

02 listopada 2017


Czy jeżeli, strona ktoś przez dłuższy czas prowadził bloga niestety pod subdomeną blogspot.com i z miejsca chce się przesiąść na inny serwer np. na wordpress pod swoją domeną. To czy blogspot umożliwia wykonanie przekierowania 301 tej subdomeny na własną domenę?

Użytkownik Marta napisał:

09 listopada 2017


Witam! Ja również dziękuję za ten artykuł – wszystko jest jasno opisane, ale jutro zaczynam „przenosić” bloga na swoje – zobaczymy czy również i jutro tak wszystko będzie dla mnie jasne ? Dziekuje! ?

Użytkownik Paulina napisał:

14 listopada 2017


Rewelacyjnie napisany artykuł!
Dziękuję, dziękuję i jeszcze raz dziękuję!!
O własnej domenie myślałam już od dawna, jednak przerażała mnie wizja przenoszenia wszystkiego na inny serwer. A pojęcia domena i hosting brzmiały dla mnie jak czarna magia. Rozważałam wordpressa, lecz po pierwsze ceny powalają na kolana, a po drugie interfejs nie wygląda zbyt przyjaźnie… A tu takie cuda, niemal jak za darmo!
Dzięki Twoim poradom udało mi się zrobić wszystko w ciągu zaledwie godziny. Nie sądziłam, że to jest takie proste. Z porad wielu blogerów wynika, że własna domena to jeden z najlepszych kroków jaki można poczynić w blogowaniu, więc nie mogłam pozostać w tyle.
Teraz pozostaje jedynie kwestia hostingu, lecz z tym mi się jeszcze nie spieszy.
Pozdrawiam!

Użytkownik Sonia napisał:

20 listopada 2017


Rok 2017, a Twoja instrukcja nadal działa :) Czytelnie, rzetelnie napisane! Dzięki :*

Użytkownik onlypretender napisał:

22 listopada 2017


Całość zajęła mi 30 minut. Dziękuję Ci bardzo za jasny przewodnik :D

Użytkownik Curly Claudie napisał:

28 listopada 2017


Najlepszy poradnik! <3

Użytkownik Magdalena (maobmaze) napisał:

17 grudnia 2017


Dzięki wielkie!!!! Próbowałam już 5 razy przenieść bloga, z różnymi poradnikami, jednak z Twoim udało mi się to raz dwa :) A odświeżanie DNS czy jak to się nazywa (tak, jestem zielona w tych sprawach) pomogło natychmiastowo i na nic nie musiałam czekać! Dziękuję Ci bardzo! :)))

http://www.maobmaze.pl – teraz to wygląda pięknie :D

Użytkownik Karolina napisał:

01 stycznia 2018


Bardzo dziękuję za konkretne informacje. Wszystko zadziałało i to praktycznie od razu :)

Użytkownik Daniel napisał:

06 stycznia 2018


Mam problem, ponieważ po przeniesieniu domeny nie wyświetla mi się zawartość bloga. Otwiera mi się strona, ale wszystko jest białe. Co mogę zrobić w takiej sytuacji?

Użytkownik Miss A. napisał:

07 stycznia 2018


Dzięki wielkie :) Dzięki Tobie w końcu udało mi się ustawić zsynchronizować bloggera z domeną :)

Użytkownik Asia napisał:

10 stycznia 2018


Kapitalna instrukcja, dzięki której bez problemu udało mi się podpiąć nową domenę. Dobra robota!

Użytkownik Marina napisał:

18 stycznia 2018


Cześć, dzięki za ten wpis :) najlepsza i najprostsza instrukcja jaką znalazlam w całym internecie:) wpisałam wszystko zgodnie z Twoimi zaleceniami i udało mi się przejśc na domene :) Mam tylko jeszcze jeden problem, w tytułach linków wszystkich nowych postów, na końcu tytułu posta pojawia się error 404. Mimo tego, po kliknięciu w ten link strona wyświetla się bez problemu. Dotyczy to miejsca na dole dowolnego postu, gdzie są wyświetlane inne posty i komentarze. Wygląda to mniej więcej tak:

Nowe aplikacje – Naturalnie jest OK! – ERROR 404 – Naturalnie jest OK!

Nie wiem jak się z tym uporać:( może masz jakiś pomysł?

Pozdrawiam serdecznie :)

Użytkownik Jolanta napisał:

26 stycznia 2018


Dzięki wielkie za jasne i przejrzyste wyłożenie tematu. Dałam radę!

Użytkownik ula napisał:

10 lutego 2018


super, świetny poradnik.

Użytkownik Beata napisał:

12 lutego 2018


Powiem tak: WIELKIE DZIĘKI :) Bardzo bałam się przejścia na własną domenę.. bałam się chyba, że sobie nie poradzę, nie ogarnę.. a nie daj Boże znikną mi jeszcze cenne komentarze z bloga, ale wydarzą się inne dziwne rzeczy, z którymi ja jako laik nie będę potrafiła sobie poradzić. Jeszcze raz bardzo dziękuję za tą bardzo czytelną, jasną i najlepszą instrukcję przechodzenia na własną domeną z bloggera, jaką udało mi się znaleźć w sieci (a muszę przyznać, że trochę iż przejrzałam). A wszystko poszło tak płynnie, że jeszcze nie mogę w to uwierzyć :D A może za szybko się cieszę? Zapisałam się już na newsletter i zapewne będę tu zaglądać :) Dzięki!

Użytkownik Dominika napisał:

15 lutego 2018


Ogromne dzięki za tak czytelne przeprowadzenie laika (czyli mnie ;)) przez proces podpięcia własnej domeny do Bloggera. Serdecznie pozdrawiam! Domi

Użytkownik Agata napisał:

21 lutego 2018


Dzięki serdeczne! Bardzo przejrzysta i niezwykle przydatna instrukcja.

Użytkownik Magda, minimalissmo blog napisał:

22 lutego 2018


Zastanawiam się nad przeniesieniem swojego bloga z blogspota na swoją domenę .pl, ale obawiam się, że stracę mocno w wynikach google, na które jakby nie było pracowałam ponad 2 lata. Jestem ciekawa, czy ktoś z Czytelników przenosił dość poczytnego bloga po dłuższym czasie na swoją domenę i jak to odbiło się na odwiedziny (oczywiście po czasie, wiadomo że pierwszy tydzień może być zły). Zastanawiam się, czy te wszystkie dobrze zaindeksowane w google teksty zostaną na swoich pozycjach. Będę bardzo wdzięczna za jakieś opinie ntt.

Użytkownik Anna napisał:

01 marca 2018


DZIAŁA, DZIAŁA, DZIAŁA!!!!!!!!
Dziękuję Ci!!!
aha – u mnie pojawił się na początku błąd nr 9, trochę mnie to zbiło z pantałyku, ale postanowiłam iść dalej wg Twoich wskazówek. Zaliczyłam odświeżanie dns i bład 400, ale robiłam jak radziłeś i udało się!!!!!

Dziękuję!!!!

Użytkownik Justyna napisał:

29 marca 2018


super! świetny artykuł :) myślałam, że cały proces kupna domeny i zmiany ustawień będzie o wiele trudniejszy, a z Twoimi wskazówkami zajęło mi to dosłownie kilka minut! :) dziękuje! :) blog pod nowym adresem działa od razu :)

Użytkownik Angela napisał:

03 kwietnia 2018


Witam, dlaczego wyświetla mi się błąd 9 zamiast 12 na samym początku, po tym jak wpiszę moją nazwę domeny?
Pozdrawiam.

Użytkownik Ewa| Mrs. Copy napisał:

24 kwietnia 2018


Dziękuję za świetną instrukcję krok po kroku! Dzięki niej udało mi się przenieść moją firmową stronę na własną domenę. Kiedyś, na prywatnym blogu, już to robiłam, ale interfejs OVH mocno się zmienił i ciężko było znaleźć aktualną instrukcję. Tym bardziej cenię sobie ten wpis, w którym wszystko jest dokładnie wytłumaczone i do tego zamieszczone są aktualne screeny systemu OVH. Wszystko poszło bezproblemowo, choć serce biło mocniej przed momentem wciśnięcia „zapisz” ;) To zdecydowanie mój mały sukces dzisiejszego dnia. Pozdrawiam!

Użytkownik Karol napisał:

24 kwietnia 2018


Ewa, super że się udało!

Użytkownik Sylwia napisał:

26 kwietnia 2018


Świetny poradnik. Super, że zaktualizowany. Dwa dni męczyłam się z poprawnym ustawieniem DNS. Twój poradnik pomógł mi to zrobić w 15 minut. Pozdrawiam i dzięki :)

Użytkownik klaudia napisał:

10 maja 2018


A ja swojej odpowiedzi nie znalazłam – może pomożesz? Adres przekierowany, wydaje mi się, że wszystko OK. Wejść na stronę się da, tak jak piszesz Google od razu zmienia stary …blogspot na obecny …pl Ale … Gdy sprawdzam pozycję swojej strony w dowolnym narzędziu czy bezpłatnym czy płatnym, czy online pokazuje mi, że jest błąd w adresie. Adres stary z blogspot.com analizuje monitoruje bez problemu, a nowej domeny wcale. Czy to kwestia właśnie czasu ? Zmiana nastąpiła jakiś czas temu (pytanie jak długo może taka niewidoczność trwać) i zaczynam się niepokoić :) Będę wdzięczna za sugestie :)

@Karol
Klaudia, wszystko wydaje się działać w porządku. Widzę Twojego bloga pod nową domeną.

Użytkownik Dagmara napisał:

14 maja 2018


Dziękuję za poradnik! Bardzo mi pomógł

Użytkownik Blanka napisał:

19 maja 2018


Najlepsza instrukcja dla laika. Dziękuję Ci serdecznie za ten wpis, oszczędził mi on wielu godzin przekopywania internetu, według Twojej instrukcji udało mi się zrobić wszystko od początku w niecałe pół godziny.
Wszystko działa jak trzeba! ;)

Użytkownik Łukasz napisał:

02 czerwca 2018


Dzięki, super instrukcja, daje trochę zrozumienia, o co chodzi z tymi wszystkimi przekierowaniami. Natknąłem się jednak na pewien problem. Zarejestrowałem domenę com na seohost. I zrobiłem głupią rzecz, mianowicie ustawiłem przekierowanie w panelu administracyjnym na url bloga. Dopiero później przeczytałem, że można dodać założoną domenę na blogerze i dokonać przekierowania. Problem teraz jest taki, że wejście na blogspot.com przekierowuje na com, a com na blogspot.com. Następuje zapętlenie przekierowań. Problem dałoby się łatwo rozwiązać poprzez usunięcie przekierowania w panelu administracyjnym seohost. Ale nie mogę tego zrobić! Nie ma takiej możliwości jak usunięcie przekierowania! Jak już raz ustawiłem, to teraz mogę co najwyżej ustawić inny adres url, ewentualnie wybrać delegowanie dns, ale to i tak nic nie daje :( Czy jest jakiś sposób na to, żeby usunąć przekierowanie u dostawcy domeny? Z góry dzięki za pomoc :)

Użytkownik Kacper napisał:

06 czerwca 2018


Dziękuję za tak sprecyzowaną instrukcję i narzędzie. Szczęśliwa firma, która ma Ciebie w szeregach!

Użytkownik klaudia napisał:

26 czerwca 2018


I pojawił się u mnie kłopot :( Może znajdziesz rozwiązanie…Otóż moja domena działa w formacie http://www.domena.pl , właściwie widzę, że wówczas mam https://www.domena.pl ale już wpisując domena.pl nie działa i pojawia się błąd 404 . Czy da się to jakoś naprawić? Domena jest na nazwie, jeśli ma to jakieś znaczenie – będę wdzięczna za podpowiedź

Użytkownik Anna napisał:

06 lipca 2018


Bardzo treściwie napisany artykuł, wszystko zrozumiale napisane, nawet dla takiego lajka jak ja :) Dziękuję <3

Użytkownik Dorota napisał:

23 lipca 2018


Super wpis, bardzo mi pomógł, chodź siedziałam nad tym godzinę ;-)

Użytkownik Doganiam Motyle napisał:

14 sierpnia 2018


udało się, dzięki :)
Dla spieszących się blondynek warto zaznaczyć, że w 4 rekordach A zmienia się jednak jedna cyfra 32,34,36,38 ;)

Użytkownik Marcel napisał:

20 sierpnia 2018


Jedyny poradnik, który spełnia swój cel jaki znalazłem. Polecam.

Użytkownik Lidia napisał:

04 września 2018


Świetna instrukcja, krok po kroku i nie trzeba być informatykiem,żeby podpiąć domenę. Naprawdę jestem pod wrażeniem jak łatwo można pisać o czymś co dla mnie jest kosmosem. Dziękuję za pomoc.

Użytkownik Karolina napisał:

26 listopada 2018


Dziękuję bardzo również :) mi też się udało!

Użytkownik Gabriela napisał:

27 listopada 2018


Wow Karol super artykuł. Wiele ciekawych i przydatnych informacji się dowiedziałam. Jestem blogerką i mam swojego blogspota jednak denerwuje mnie wiele ustawień. Mój blog nie jest taki jaki sobie wymarzyłam. Chciałabym na nim zarabiać i zastanawiam się nad przeniesieniem bloga na swój własny hosting. Co Ty sądzisz o takim pomyśle ? Wiem, że wszystko musiałabym projektować od nowa ale chyba warto. Platformy blogowe są fajne i darmowe (w większości) ale jednak „na swoim” chyba lepiej. Widziałam ofertę firmy cal.pl i jest dość ciekawa ale nie wiem, który pakiet wybrać czy Ace nie będzie dla mnie za mały. Muszę to jeszcze przemyśleć ale znam blogerów, którym lepiej pracuje się na własnym hostingu i zarabiają fajne pieniądze na postach sponsorowanych. Nie ukrywam, że też bym chciała mam kontakt z jedną firmą kosmetyczną, a mój blog jest własnie o tej tematyce więc może się uda. ;)

Użytkownik Krzysztof napisał:

08 grudnia 2018


Witam Karol, piszę do Ciebie ponieważ widzę komentarze w 90% w superlatywach i wszystko elegancko opisane.

Otóż prowadzę własnego bloga na Blogger już ponad 6 lat!! Pod adresem Zoles.blogspot.com .
Chciałbym nie tylko przejść na własną domenę, ale również na własny hosting, aby być już w 100% właścicielem
swojego bloga.

Przyznam szczerze nie znam się na informatyce, blogowałem wyłącznie rekreacyjnie, dlatego chciałbym wiedzieć
czy sama domena daje mi pełną kontrole nad moim blogiem? Tzn. czy Blogger nie będzie miał do niego żadnych praw?
Bo w tej chwili jak sam pisałeś to Blogger jest właścicielem mojego bloga, ja tylko na nim pisze.

Reasumując czy warto od razu w moim przypadku zainwestować we własny hosting oraz czy to jest skomplikowana procedura?

Pozdrawiam, Krzysztof.

Użytkownik Karol napisał:

09 grudnia 2018


Cześć Krzysztof,
moim zdaniem własny hosting nie jest Ci potrzebny. Będzie niepotrzebnie generował dodatkowe koszty, wymaga pewnej dodatkowej wiedzy od właściciela strony. Warto natomiast przejść na swoją domenę jeżeli podchodzi się do bloga „na poważnie”. Sama domena daje pełną kontrolę nad blogiem, w razie niepowodzenia można ją przepiąć na inne źródło treści (nie na bloggera).

Użytkownik Gośka napisał:

26 grudnia 2018


Co tam backlink.
Bardzo dziękuję :) !!!!!!!!!!

Użytkownik Katarzyna napisał:

22 stycznia 2019


Bardzo dziękuje za pomoc. Nie spodziewałam się, że pójdzie aż tak gładko… Chyba, że dopiero coś sie pojawi. Na tą chwilę nowy adres funkcjonuje i nawet nie musiałam czekać kilku godzin aby wszystko sprawnie działało :)

Użytkownik Łukasz napisał:

26 marca 2019


Dziekuje, szybko i sprawnie poszło, bardzo ładne skany które wszystko ułatwiły. Warto kupić domene pl bo adres od razu ładniej wygląda, niż końcówka blogspot.com. Nikt nie ma ochoty wpisywać długiej domeny blogspot.com a o wiele szybciej jest wpisać pl.
Wszystko nie jest skomplikowane ale to tylko dzięki Twojej pracy i skanom które zamieściłeś i które pozwalają wykonać wszystko krok po kroku. Nawet osoba mało pojętna wszystko zrozumie więc na pewno jest to świetny artykuł dla kompletnych laików.

Użytkownik Dorota napisał:

11 kwietnia 2019


Świetny artykuł, bardzo pomocny. Korzystając ze wskazówek w nim zawartych poradziłam sobie z przeniesieniem bloga na własną domenę. Bardzo dziękuję!

Użytkownik Ilona napisał:

24 kwietnia 2019


Cześć! Świetny wpis :) Ja skorzystałam z alternatywnej metody potwierdzenia, czy wykupiona domena jest tak na prawdę moja. Skorzystałam z Google Search Console. Blogger potwierdził moją autentyczność, dodałam też www, nawet mnie przekierowuje, ale mam napisne: „Uzytkownik nie umiescil jeszcze strony” kiedy wchodzę na mojego bloga. Jeśli jest taka możliwość, to proszę o małą wskazówkę.

Użytkownik Marta napisał:

25 kwietnia 2019


Dziękuję za Twoją wiedzę i pomoc :) Dzięki Tobie ponownie udało mi się uruchomić bloga, gdy zmieniłam firmę z domeną :) Dzięki :)

Użytkownik Krzysiek napisał:

30 kwietnia 2019


Hej, Dzięki za artykuł bardzo mi pomógł. Mam jednak dodatkowe pytanie. Kupiłem domenę u innego dostawcy (polskiego) i jej status to „Domena jest zaparkowana”. Jestem nowy w tym temacie dlatego chciałem ciebie zapytać co z tym zrobić? Domyślam się, że status taki wiąże się z brakiem hostowania danej domeny. Jednak czy po skonfigurowaniu wszystkiego jak opisałeś w artykule status domeny się zmieni (w najgorszym wypadku po odczekaniu 24 godzin)? Czy to już sprawa do załatwienia z dostawcą domeny?
Z góry dzięki za pomoc.

Użytkownik Karol napisał:

01 maja 2019


@Krzysiek
Status zmieni się po poprawnym podpięciu domeny

Użytkownik Marzena napisał:

06 maja 2019


Twój artykuł to JEDYNY sensowy i pomocny tekst jaki znalazła w sieci. Podpięłam wszystko w 10 minut mimo, że panel administracyjny ovh różni się od home i układem i nazewnictwem. Dla laika jak ja, rozszyfrowanie czym jest domena, subdomena, host i jeszcze nazwa kanoniczna (!) to dosyć zniechęcające wyzwanie. Ty pokazałeś CNAME w taki sposób, że „dopasowałam” te wartości bez problemu. I wszystko działa ! Wielkie dzięki, pozdrawiam :-)

Użytkownik Anna napisał:

13 maja 2019


Cześć, rozważam przejście na inną domenę niż blogspot.com. Jestem kompletną nogą w tej materii, nie wiem jak i co, więc nawet nie wiem jaki hosting i gdzie go wziąć, bo jak rozumiem u mnie domena to kobaltowa-sowa jest. Szukam porady w tym zakresie. Na dzień dzisiejszy (2019) hosting i domena w ovh nadal jest najlepszą opcją? Nie mam w tym doświadczenia, nie rozumiem tylu rzeczy, dlatego pytam. Mam co prawda zrobione wizytówki – ale tu chyba problemu z przekierowaniem nie będzie i będę mogła rozdać te, które są ze starym adresem? Jak to widzisz? Pomożesz?

Użytkownik Karol napisał:

13 maja 2019


Cześć Anna,
domena na OVH to ciągle najlepsza opcja, artykuł systematycznie uaktualniam. Hostingu Ci nie potrzeba, bo masz go za darmo na blogspot. Wystarczy kupić domenę na OVH i podpiąć ją tak jak jest opisane w tym artykule :).

Użytkownik Patryk napisał:

01 czerwca 2019


Cześć Karolu,
Mam pytanie – kilka dni temu zacząłem pisać bloga na blogspocie. Póki co startuję ale czy to podpięcie jest możliwe również gdy blog jest już trochę prowadzony, mam na myśli pytanie czy można to zrobić dopiero po jakimś czasie ?… Jak już będę pewien, że chcę własną domenę – przy rozwiniętym w miarę blogu.
Drugie pytanie – blog ma ze 3 dni. I ni jak nie mogę go wyszukać w google. Dostępny jest tylko z poziomu bloggera. Czy na to potrzeba po prostu czasu?
Dzięki za pomoc

Użytkownik Karol napisał:

02 czerwca 2019


Cześć Patryk,
domenę można podpiąć w dowolnym momencie. Im wcześniej tym lepiej, ponieważ strona będzie lepiej pozycjonowania na polskiej domenie niż darmowej, jednak nie ma żadnych przeciwwskazań czasowych. Co do widoczności w przeglądarce Google musi upłynąć kilka tygodni a czasem nawet miesięcy. Szczególnie jeżeli myślisz o jakiś lepszych pozycjach dla konkretnych haseł.

Użytkownik Tom Hex napisał:

13 czerwca 2019


Bądź błogosławiony Karolu!
Wszystko się udało i działa.

Użytkownik Koralina napisał:

26 czerwca 2019


Bardzo pomocny artykuł. Niestety ja stanęłam w martwym punkcie, bo zrobiłam błąd przy usuwaniu, a teraz nie mogę zresetować :-( i nie wiem co dalej robić

Użytkownik halina napisał:

06 lipca 2019


Wszystko działa. Dziękuję bardzo.:)

Użytkownik Marcin Witek napisał:

11 lipca 2019


Dziękuje Ci za artykuł.

Zrobiłem wszystko jak pisałeś. Parametry oraz błąd jaki się wyświetlania jest w screenach poniżej.

https://ibb.co/1zYtZ0N
https://ibb.co/GH1NzhP
https://ibb.co/Mpgf9JK

Narazie te przekierowanie wyłączyłem, ponieważ blog przestaje wtedy działać. Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek pomoc !

Dziękuje ! :)

Użytkownik Karolina napisał:

22 lipca 2019


Dziękuję za artykuł. Konfiguracja poszła bezproblemowo :)

Użytkownik Karla napisał:

15 sierpnia 2019


Wracam do tego artykułu już któryś raz w ciągu ostatnich lat. Zawsze bezproblemowo przechodząc całą procedurę krok po kroku. Dzięki wielkie!

Zachęcam Cię do zostawienia komentarza!

Ilość znaków: 0