pprogramowanie;

Krótko i zwięźle na temat programowania

fbrss

Zarabianie na bardzo małym blogu

Ostatania modyfikacja: 2 maja 2019, kategoria: Strony internetowe

W jednym z moich artykułów pisałem jak można zarabiać na stronie. Wpis dotyczył zarabianiu na stronie, która jest dość rozwinięta i popularna. Wiadomo, przez początkowe lata działalności serwisu nikt nie zaproponuje nam gratisowych fantów, ani nie zaproponuje nam reklamy. Mając małego świeżego bloga, musimy wziąć sprawy w swoje ręce.

Reklamy AdSense

Reklamy Adsense sprawdzają się na wszystkich stronach. Ich jedyną wadą jest to, że zarobek jest proporcjonalny do ilości kliknięć, a więc do ilości użytkowników. Na nowym blogu użytkowników nigdy nie jest zbyt wiele, przynajmniej przez kilka miesięcy zanim dostatecznie się rozwinie. Nie mniej jednak, za reklamy nic nie płacimy więc zawsze warto potraktować je jako źródło małego dochodu i po prostu je założyć.

Decydując się na reklamy, musimy dobrze przemyśleć ich wybór. Mamy do dyspozycji reklamy tekstowe, reklamy video oraz linki. Użytkownicy omijają wielkie migające banery z daleka, więc moim zdaniem warto zainteresować się linkami. Dobrą metodą jest umieszczanie linków w menu oraz między akapitami w artykułach. Uważnie dopasuj ich kolor oraz tło, aby nie odróżniały się znacząco od strony. Wszystkie te zabiegi mają na celu zwiększenie CTR czyli współczynnika klikalności.

Pamiętaj, że zbytnie maskowanie reklam nie jest legalne w świetle regulaminu Adsense. Nie możesz okłamać użytkowników, budując menu złożone z samych reklam ponieważ dostaniesz za to dożywotniego bana od Google.

Sprzedaż linków

Sprzedaż linków jest wygodna ponieważ obydwa się tak jak w przypadku reklam całkiem automatycznie. Dodatkowym plusem jest fakt, że nie zarabiasz dzięki kliknięciom tylko dzięki temu że udało Ci się sprzedać link.

Rejestrujesz się w dowolnym serwisie sprzedającym linki np prolink.pl. Zgłaszasz swoją stronę i czekasz na zaakceptowanie. Wgrywasz odpowiednie skrypty na bloga i czekasz na oferty. Sam ustalasz ceny linków.

Jeżeli ktoś zdecyduje się na kupno jakiegoś linka w danym artykule, wtedy dana fraza linkuje do strony jakiegoś tam produktu. Dostaniesz pieniądze za istnienie linka, a nie za ilość kliknięć.

Im więcej stron posiada Twój serwis tym większa szansa na sprzedanie linków. W ocenie atrakcyjności serwisów liczy się ich page rank (minimum to page rang 1). Przy sprzedaży linków doskonale sprawdzają się blogi piszące o konkretnych usługach i produktach. Ważne są też nisze tematyczne.

Sprzedażą linków warto zainteresować się posiadając page rank 2 oraz gdy Google zaindeksowało minimum 40 podstron Twojego bloga (można to sprawdzić wpisując w google site:mojblog.pl)

Posiadanie wielu małych blogów

Ciężko stworzyć jednego popularnego bloga, którzy przyniesie Ci 200-300 złotych zarobku miesięcznie. Dobrym pomysłem jest założenie wielu małych darmowych blogów np na Bloggerze. Pisałem, że zakładanie takiego bloga nie jest najlepszym pomysłem, ale jeżeli skupiamy się jedynie na małym prostym zarobku to warto się nimi zająć. Zakładając te blogi nie płacisz ani za domenę ani za hosting.

Łatwo założyć 10-20 takich blogów na przeróżne tematy, dodając do każdego około 10-15 artykułów. Następnie zakładasz na nich reklamy i czekasz na zarobek. Optymistycznie szacując jeżeli każdy Blog zarobi dla Ciebie 30gr – 1zł dziennie, możesz uzyskać niezłą sumę pod koniec miesiąca. Sposób wydaje się śmieszny? Może tak, jednak weź pod uwagę, że te blogi będą istnieć za darmo i będą przez cały czas wyświetlać Twoje reklamy.

Blogami nie musisz się szczególnie interesować, ani systematycznie ich redagować. Wystarczy trochę wpisów z samego początku a później jeden wpis w miesiącu. Bardzo dobrze w tej kwestii sprawdzają się tematy niszowe. Takiemu byle jakiemu blogowi ciężko będzie zdobyć wysoką pozycję, decydując się na temat niszowy, możemy liczyć na pierwszą stronę w Google pod daną frazą.

Płatna lista mailingowa

Zapewne zauważyłeś, jak wiele blogów próbuje wysępić od Ciebie Twój adres email. Adresy email potrzebne im są do generowania list mailingowych. Taka metoda zarobku sprawdza się na małych blogach działających w jakiejś niszy tematycznej.

Posiadając bazę maili osób zainteresowanych np wędkarstwem, można zarobić wysyłając im reklamy dotyczące wędkarstwa. Taką formą reklamy jest zainteresowanych coraz więcej firm. Łatwo możesz zbierać bazę adresów email interesujących się tematyką Twojego bloga, zakładając newsletter lub wręczając jakiś prezent użytkownikowi (np. mały ebook) w zamian za wpisanie emaila.

Możesz wykazać się odrobiną socjotechniki. Nie pytasz użytkownika o email tylko oferujesz wysłanie ebooka za darmo na skrzynkę odbiorczą, w tym celu oczywiście wymagane jest podanie emaila.

Użytkownik marysia wesoła napisał:

01 października 2013


No spoko, tylko komu to potrzebne? Mam na myśli dziesiątki tysięcy gimnazjalistek (tematyka oraz stylistyka artykułu wskazują na taki właśnie target), które mają łącznie setki tysięcy blogów o niczym, bijących po oczach banerami i dokonujących masowej zbrodni na polszczyźnie i poczuciu estetyki.
Chaotyczny tekst o pierdzeniu, który ma w zamyśle jeszcze większe zaśmiecenie przestrzeni internetu.
No ale przynajmniej Angelica i Nicola kupią sobie nowe papcie za siano z reklam, a potem się w nich ukażą ŚWIATU.

Użytkownik Janusz napisał:

24 listopada 2013


Keep going :)
Jeśli tylko będziesz dostarczał swoim czytelnikom wartościowych treści + dołożysz do tego Twoich opinii i emocji, to na pewno znajdziesz swoich czytelników!
Powodzenia

Zachęcam Cię do zostawienia komentarza!