pprogramowanie;

Krótko i zwięźle na temat programowania

fbrss

Zarabianie na stronie internetowej

Ostatania modyfikacja: 2 maja 2019, kategoria: Strony internetowe

Zarabianie na stronach stało się w ostatnim czasie bardzo modnym pojęciem. Wszyscy chcą zarabiać nie wychodząc z domu. Perspektywa dochodowej strony jest bardzo kusząca dla wielu ludzi, którzy spędzają dużo czasu przed komputerem. Przecież „napisanie kilku artykułów w tygodniu jest łatwe”, więc dlaczego by nie spróbować? Czy chcesz dowiedzieć się wszystkiego o zarabianiu przez internet?

Na stronie może zarabiać praktycznie każdy, bez większego inwestowania. Potrzebujesz do tego celu jedynie komputera i dostępu do internetu kilka razy w tygodniu.

Zarabianie na reklamach

Głównym źródłem pieniędzy ze strony są środki pochodzące z reklam. Jeżeli Twoja strona ma wystarczającą ilość unikalnych odwiedzin, możesz skorzystać z usług różnych serwisów, sprzedających reklamy.

Firmy z całego świata walczą o swoich klientów wykupując reklamy internetowe wszędzie tam gdzie zagląda duża rzesza potencjalnych klientów. Korporacja zainteresowana promocją produktu, kupuje reklamę u firmy reklamowej, a firma reklamowa wyświetla je na blogach i stronach powiązanych tematycznie. Przodującym serwisem w dziedzinie reklam jest bez wątpienia Google AdSense. Jego plusami są na pewno: niezawodność, wysokie stawki i 100% gwarancji że zarobione środki będziesz mógł wypłacić. Oczywiście nie musisz korzystać z usług pośredników. Możesz osobiście nawiązywać kontakt z firmami, które interesuje tematyka Twojej strony. Na pewno będziesz mógł zarobić więcej, ponieważ do Twojej kieszeni trafia 100% kwoty (odliczając podatek).

Prezenty od sponsorów

Drugim największym źródłem dochodów strony są prezenty od sponsorów. Wyobraź sobie, że prowadzisz serwis o urodzie cieszący się dużym zainteresowaniem. Twoi czytelnicy należą do grupy społecznej, która potencjalnie z chęcią wyda pieniądze na różnego rodzaju odżywki do włosów, szampony, gadżety itd. Mając odpowiednio wysoką liczę odwiedzin możesz spodziewać się propozycji współpracy. Firma X sprzedająca odżywki do włosów wyślę Ci za darmo kilka odżywek, a w zamian za to Ty napiszesz korzystną recenzję na jej temat.

Korzyść wydaje się obustronna. Ty co jakiś czas możesz otrzymywać darmowe fanty, masz kolejny pomysł na artykuł i kolejny produkt do przetestowania, a firma X produkująca odżywki ma dzięki Tobie silną reklamę trafiającą w szerokie grono klientów.

Inne źródła dochodów

Na wystarczająco popularnej stronie można sprzedawać własne produkty. Sławna strona jest jak dobra marka. Tworząc stronę piszesz na określony temat, który dobrze znasz i w którym czujesz się mistrzem. Użytkownicy postrzegają Cię jako mistrza tematu i często decydują się na kupienie np Twojego e-booka lub bransoletki domowej roboty.

Przypadkiem ekstremalnie korzystnym jest wkroczenie w świat show biznesu. Udaje się to na prawdę nie licznej grupie i jest zauważalne raczej wśród blogerów niż webmasterów. Bardzo znani blogerzy dostają zaproszenia do programów telewizyjnych, są proszeni o rekomendowanie różnych produktów.

Jak zacząć aby szybko zarabiać?

Tutaj sprawa nie wygląda już tak prosto. Stronę lub bloga trzeba promować latami aby generowały odpowiednią ilość odwiedzin. Każda osoba doświadczona w tworzeniu stron powie, że nie można ich zakładać nastawiając się na zyski. Strony i blogi powinny być pisane z myślą o użytkownikach. Powinni chętnie do nich wracać. Z doświadczenia wiem, że serwisy powstające z myślą  tylko o zarobku szybko upadają. Taka zależność jest na prawdę często spotykana. Najlepszym możliwym podejściem jest po prostu pisanie i pisanie… zarobki przyjdą same w odpowiednim czasie.

Bardzo ważną kwestią jest tematyka. Strona czy blog powinny być nastawione konkretnie na jeden wąski temat. Wtedy łatwo je pozycjonować, ludzie szukający informacji o diecie znajdują na stronie wszystko o diecie, szukając informacji o nartach znajdują całą masę informacji o nartach. Zbyt obszerna tematyka może spowodować szybkie zamknięcie, ponieważ pojedyncza osoba nie nadąży z redagowaniem treści. Łatwiej jest zarobić na 10 małych stronkach 20zl miesięcznie, niż 200zł na jednym dużym serwisie.

Wszelkie chwyty dozwolone

To jaki popularny będzie serwis, wpływa bezpośrednio na zarobki jakie można z niego wyciągnąć. Istnieje wiele tricków i sposobów, które pomogą Ci zdobyć sukces:

Piszesz dla użytkowników a nie dla pieniędzy – tak jak wspomniałem wcześniej, musisz mieć świadomość, że stronę prowadzisz dla użytkowników. Zarobki może się pojawią a może nie. Może będziesz miał miesięczne kieszonkowe a może nigdy nie zarobisz nawet złotówki. Wszystko zależy od formy przekazu i Twojej inwencji.

Tematyka – jest bardzo ważna. Pisząc bloga o włosach liczba potencjalnych czytelników to cała polska. Jeżeli zdecydujesz się na bloga o kotkach, także możesz spodziewać się dużego grona odbiorców. Natomiast jeżeli tematem Twojego bloga będzie świnka afrykańska (istnieje taka?) z liczbą odbiorców może być różnie. Dużo można zarobić pisząc blogi o zarabianiu w internecie, o sporcie oraz o zdrowiu. Natomiast praktycznie nie da się zarobić na blogach o programowaniu.

Domena i wygląd strony – łatwa do zapamiętania domena z rozszerzeniem „.pl” znacznie zwiększy Twoje szanse na wybicie się. Mając własną domenę i serwer, jesteś totalnie niezależny od innych serwisów. Marka strony to jej domena, jeżeli jesteś właścicielem domeny możesz z nią zrobić co chcesz, także ją sprzedać. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w profesjonalną i przejrzystą szatę graficzną. Oczywiście jeżeli jesteś początkującym użytkownikiem, możesz założyć darmowego bloga. Wtedy nie martwisz się o domenę ani o hosting. Takie blogi też zyskują popularność i też przynoszą duże zyski ich właścicielom.

Przestrzeganie zasad SEO – wysokie pozycje w wyszukiwarkach to wysokie zarobki. Strzelam, że na początku przeglądarka Google będzie generować ponad 90% ruchu na Twojej stronie. Wysoką pozycję zapewni Ci przestrzeganie zasad SEO, czyli zasad poprawnego tworzenia stron, tak aby były przyjazne dla wyszukiwarek i użytkowników. Istnieje masa kursów mówiąca o tym jak powinny być tworzone strony, artykuły oraz ich tytuły.

Nie zniechęcaj się tylko zaczynaj!

Prowadzenie bloga czy strony to dobry pomysł na zabicie dużej ilości wolnego czasu i na podniesienie swoich umiejętności w danej dziedzinie. Jeżeli dodatkowo uda Ci się zarobić – będzie rewelacyjnie! Można prowadzić bloga nawet mając średnie pojęcie o temacie. W internecie można znaleźć wszystko, tworząc stronę można się podszkolić i pisać własne artykuły na podstawie zdobywanej na bieżąco wiedzy.

Użytkownik Krzysiek napisał:

28 grudnia 2013


Bardzo przydatny i pomocny artykuł… napewno zastosuję się do twoich rad

Użytkownik Marek napisał:

28 grudnia 2013


Cześc, bardzo przydatne informacje. Myslę o blogu podróżniczym. Mam mnóstwo materiałów na podstawie których mógłbym pracować ale w kwestiach informatycznych to trochę ignorantem jestem. Będe opierał sie na Twoich wskazówkach. Najpierw muszę pomysleć o trafnej domenie. pozdrawiam. M.

Użytkownik ArFeN napisał:

27 lipca 2019


Ja bylem w szoku gdy zarobilem swoje pierwsze pieniadze za artykul sponsorowany na blog

Zachęcam Cię do zostawienia komentarza!