pprogramowanie;

Zwięźle na temat programowania

f

Czy warto założyć stronę internetową dla małej firmy?

17 października 2019, kategoria: Tworzenie stron
strona-internetowa-mala-firma

Prowadzisz własny biznes i zastanawiasz się nad założeniem strony internetowej? Koniecznie przeczytaj ten artykuł. Opiszę w nim, dlaczego założenie strony internetowej to absolutna konieczność niezależnie od wielkości Twojej firmy. W dobie łatwego dostępu do internetu założenie strony WWW to mały koszt, który może przynieść duże korzyści - szczególnie w biznesie.

Własna domena na blogspot blogger

23 września 2014, kategoria: Tworzenie stron
domena-blogspot

Własna polska domena pasuje do każdego bloga niczym wisienka na torcie. Podpięcie własnej domeny do bloga blogspot to bardzo prosty i szybki zabieg. Na własną domenę najlepiej zdecydować się jak najszybciej, dzięki temu unikniemy problemów związanych ze zmianą domeny na istniejącym już blogu.

Strona responsywna

14 sierpnia 2014, kategoria: Tworzenie stron
strona-responsywna

Strona responsywna to nowość jeżeli chodzi o strony przeznaczone dla urządzeń mobilnych. Tworzenie stron określonych mianem responsywnych daje nam bardzo dużą elastyczność i wiele możliwości. Strony responsywne same dostosowują się do rozdzielczości urządzenia, na którym są przeglądane, niezależnie czy jest to PC, urządzenie mobilne czy telewizor.

Strona przystosowana dla niewidomych

15 grudnia 2013, kategoria: Tworzenie stron
niepelnosprawni

Niezależnie od tego czy posiadasz małego bloga, średniej wielkości stronę internetową czy prowadzisz stronę dla jakiejś firmy, powinieneś zatroszczyć się aby była dostępna dla jak największego grona odbiorców. Prowadząc źle zaprojektowany serwis musisz mieć świadomość, że tracisz pewną ilość potencjalnych odbiorców i czytelników.

Zdobywanie backlinków

21 września 2013, kategoria: Tworzenie stron
backlinki

Backlinki to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pozycję Twojego bloga w wyszukiwarkach. Systematyczne pozyskiwanie backlinków to sprawdzony sposób na sukces. Niezależnie od tego jakiego fajnego bloga byś nie posiadał, bez odpowiednio dużej ilości backlinków jego pozycja będzie niska w wynikach wyszukiwania.

Jak założyć bloga na własnym serwerze?

16 września 2013, kategoria: Tworzenie stron
jak-zalozyc-bloga

Wstęp

Zastanawiasz się jak założyć bloga na własnym hostingu? Wiele osób myśli, że nie mogą posiadać bloga jeżeli nie umieją tworzyć stron. Nic bardziej mylnego. W dzisiejszych czasach założenie bloga to kwestia kilku kliknięć. Posiadanie bloga na własnym serwerze niesie ze sobą szereg kluczowych plusów.

Jak wybrać dobrą domenę?

10 września 2013, kategoria: Tworzenie stron
domena

Czy zastanawiałeś się wcześniej jak wybrać dobrą domenę? Jaka domena jest najlepsza dla Twojego bloga? Odpowiednia domena może znacząco wpłynąć na pozycjonowanie i usprawnić jego proces. Domeny tworzą niemały biznes, a na dobrej domenie można dużo zarobić. Warto poświecić wiele czasu zanim zdecydujemy się na zakup domeny.

Mobilna wersja strony na telefon

8 sierpnia 2013, kategoria: Tworzenie stron
strona-na-telefon

Prowadzisz stronę lub bloga? Powinieneś rozważyć wprowadzenie mobilnej wersji strony. W dzisiejszych czasach strona przystosowana do telefonów komórkowych to absolutna podstawa każdego serwisu. Stworzenie strony mobilnej jest prostym zabiegiem, z którym każdy może sobie poradzić.

Sprites - szybsze ładowanie obrazków

27 lipca 2012, kategoria: Tworzenie stron
sprites

Sprites to małe obrazki używane na stronach. Mogą to być ikony menu, detale ozdobne i wszelkie inne małe elementy graficzne, często wykorzystywane z atrybutem hover. Używanie CSS Sprites polega na zastąpieniu kilku obrazków jednym. Sprites są używane we wszystkich dużych serwisach.